אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריק שור שוקל להתמודד על נשיאות התאחדות התעשיינים צילום: עמית שעל

אריק שור שוקל להתמודד על נשיאות התאחדות התעשיינים

יו"ר חברת תדביק ומנכ"ל תנובה לשעבר יתמודד רק אם שרגא ברוש יפרוש מתפקידו. עד כה הוערך שאת ברוש עשוי להחליף נשיא החברה המרכזית למשקאות רוני קוברובסקי

24.08.2017, 07:02 | נורית קדוש

יו"ר חברת תדביק ומנכ"ל תנובה לשעבר אריק שור שוקל להתמודד על תפקיד נשיא התאחדות התעשיינים. כיום מכהן בתפקיד שרגא ברוש אך לאורך השנה החולפת נראה היה כי אין בכוונתו להמשיך לקדנציה נוספת וכי הוא מתכוון לשוב לעסקיו הפרטיים.

קראו עוד בכלכליסט

בקרב התעשיינים העריכו כי מי שיתפוס את מקומו של ברוש יהיה רוני קוברובסקי, נשיא החברה המרכזית למשקאות (קוקה קולה ישראל), המכהן כיו"ר מועצת התעשיינים, תפקיד שמילא עד לפני כשנה וחצי שור. בקרב התעשיינים אף היו הערכות כי על רקע כוונתו של קוברובסקי להחליף את ברוש, הוא התמנה לתפקיד יו"ר מועצת התעשיינים.

אריק שור (ארכיון) אריק שור (ארכיון) אריק שור (ארכיון)

על פניו נראה כי לא צפויה התמודדות בין המועמדים השונים, אם כי ניתן להעריך שמתחת לפני השטח, החלטתו של שור להתמודד על התפקיד, מעמיקה את היריבות הקיימת בינו ובין קוברובסקי מאז היו מתחרים בתחום החלב.

הערכות הן כי קוברובסקי לא צפוי להציג את מועמדותו לתפקיד ונראה כי רק אם ברוש יחליט שלא להמשיך לקדנציה נוספת ולא יהיו מתמודדים אחרים, יאות לקבל על עצמו את המחוייבות. כיוון שעבור שור מדובר בהזדמנות טובה לחזור למרכז העשייה, נראה כי אם ברוש יחליט שלא להמשיך לקדנציה נוספת, הוא יציג את מועמדותו. במקרה כזה, קוברובסקי יוכל לנסות לפעול מאחורי הקלעים לכך ש"יקרא לדגל", שאחרת שור יזכה בתפקיד.

מדובר על אחד התפקידים בעל פוטנציאל הכוח הגדולים במשק, שכן מי שמכהן בו, גם מייצג של כל המעסיקים מול הממשלה וההסתדרות במסגרת נשיאות ארגוני המעסיקים.

מסביבתו של רוני קוברובסקי נמסר כי "להתאחדות התעשיינים יש נשיא ושמו שרגא ברוש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות