אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלל ביטוח: רווח של 65 מיליון שקל ברבעון, לאחר שמחקה 53 מיליון שקל מפעילות הגמל צילם: אוראל כהן

כלל ביטוח: רווח של 65 מיליון שקל ברבעון, לאחר שמחקה 53 מיליון שקל מפעילות הגמל

זאת לעומת הפסד של 293 מיליון שקל ברבעון השני אשתקד. לחברה עודפי הון של 111% אך לא תוכל לחלק דיבידנד עד שתגיע לעודף הון של 115%. פעילות הפנסיה נשחקת והמכירות של ביטוחי מנהלים גדלות

24.08.2017, 09:28 | רחלי בינדמן

כלל ביטוח, בניהולו של איזי כהן, מסכמת רבעון ראשון עם רווח של 65 מיליון שקל, לעומת הפסד של 293 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

קראו עוד בכלכליסט

הרווח יכול היה להיות אף גבוה יותר אלמלא מחיקה בשל ירידת ערך של פעילות הגמל בהיקף של 81 מיליון שקל לפני מס. הרקע למחיקה הוא בשחיקה בדמי הניהול בעקבות תנאי התחרות ואובדן כספים החוצה מכלל לגופים מתחרים בין היתר על רקע חולשה בתשואות. מדובר בהפרשה של 53 מיליון שקל אחרי מס.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח, צילום: אוראל כהן איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח | צילום: אוראל כהן איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוח, צילום: אוראל כהן

לחברה עודפי הון של 111% אך לא תוכל לחלק דיבידנד עד שתגיע לעודף הון של 115%, לפי דרישות ההון שמציבה המפקחת על הביטוח דורית סלינגר.

הרווח במחצית הסתכם ב-205 מיליון שקל לעומת הפסד של 542 מיליון שקל אשתקד. כהן מסר כי "החברה מתאימה את פעילויותיה ומערכותיה לדרישות רגולציה רבות, זאת בתקופה של שחיקה במרווחי הרווח החיתומי, סביבת ריבית נמוכה ואי יציבות בשוקי ההון".

ברבעון השני הסתכמו הפרמיות ב-2.44 מיליארד שקל לעומת 2.2 מיליארד שקל ברבעון המקביל תודות עליה בהכנסות מביטוח חיים (ובכלל זה ביטוחי מנהלים על חשבון פנסיה) ועליה בהכנסות מביטוחי בריאות למול קיטון בהכנסות מביטוח כללי.

החברה לא רשמה כלל רווח מפעילות קרן הפנסיה שלה לעומת רווח של 10 מיליון שקל לפני מס ברבעון המקביל אשתקד. במחצית עמד הרווח לפני מס על 5 מיליון שקל בפנסיה לעומת רווח של 18 מיליון שקל במחצית המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות