אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הדירקטורים בדסק"ש לביהמ"ש: אשר תשלום 100 מיליון שקל לסילוק התביעה הנגזרת צילום: אתר בתי המשפט

הדירקטורים בדסק"ש לביהמ"ש: אשר תשלום 100 מיליון שקל לסילוק התביעה הנגזרת

עורכי הדין של מגיש התביעה הנגזרת מתנגדים לפשרה שנרקמה לדבריהם מאחורי גבם. לטענתם, ניתן היה להשיג יותר. מנגד, החברה והדירקטורים האשימו את עורכי הדין - רונן עדיני ורם דקל - שהתנגדותם נובעת בגלל שאיפתם להגדיל את שכר הטרחה

24.08.2017, 09:59 | משה גורלי

בבקשה דחופה לשופט ביהמ"ש המחוזי מרכז, עופר גרוסקופף, מבקשים הדירקטורים הנתבעים של דסק"ש והחברה עצמה, לאשר את הסכם הפשרה על סך 100 מיליון שקל בתביעה הנגזרת על עסקת רכישת מעריב. גרוסקופף אישר את הבקשה לתביעה הנגזרת אגב ביקורת חריפה על התנהלות הדירקטורים ברכישה שאושרה בחיפזון שהעיד כי הדירקטורים בדסק"ש פעלו כמריונטות של נוחי דנקנר. התוצאה היא שכ-360 מיליון שקל ירדו לטמיון.

קראו עוד בכלכליסט

התביעה הנגזרת עניינה טענה לרשלנות חמורה שהפגינו הדירקטורים ברכישת מעריב מהכשרת הישוב במרץ 2011 וסכומה 368 מיליון שקל. היא הוגשה נגד נוחי דנקנר, אליהו כהן, אבי פישר, ניב אחיטוב, יצחק מנור, צבי לבנת, חיים גבריאלי, זהבה דנקנר, דורי מנור, שאול בן זאב, רפי ביסקר, מרק שימל ויאיר אורגלר. 

בינתיים עברה דסק"ש לידי אדוארדו אלשטיין והחברה הגיעה לפשרה עם הדירקטורים הנתבעים שלא על דעתם של באי כוח התובע הנגזר, עורכי הדין רונן עדיני ורם דקל. הסכום, שברובו הגדול ישולם בידי הביטוח, כולל גם את שכר טרחתם של עורכי הדין והתובע. הסכום כפוף לאישורו של בית המשפט.

מימין עוה"ד רם דקל ו רונן עדיני. מייצגים את תובע הנגזרת, צילום: אוראל כהן מימין עוה"ד רם דקל ו רונן עדיני. מייצגים את תובע הנגזרת | צילום: אוראל כהן מימין עוה"ד רם דקל ו רונן עדיני. מייצגים את תובע הנגזרת, צילום: אוראל כהן

עדיני ודקל מתנגדים לפשרה שנרקחה מאחורי גבם. לטענתם, ניתן היה להשיג יותר. החברה והדירקטורים מנגד האשימו את השניים שהתנגדותם נובעת בגלל שאיפתם להגדיל את שכר הטרחה.

ב"כלכליסט" נחשף לראשונה בחודש שעבר כי 13 דירקטורים של חברת דסק"ש ובהם נוחי דנקנר, מוכנים לתשלום של סכום עתק כ-100 מיליון שקל, תמורת סילוק

התביעה הנגזרת שהוגשה נגדם בנוגע לרכישת מעריב. מרבית הסכום יגיע מחברת הביטוח של הדירקטורים ורק מקצתו מהדירקטורים עצמם. הצעת הפשרה הזו גובשה בתיווכה של נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז בדימוס, הילה גרסטל, שמשמשת כמגשרת בין הצדדים. אלא שככל הידוע ההצעה לא מקובלת בשלב זה על עורכי הדין המייצגים את התובע רמי אוסטרובסקי שסבורים כי הם יכולים להשיג סכום אפילו יותר גבוה. כ-10% מהסכום שיושג בפשרה יהווה את שכר הטרחה של עורכי הדין, עו"ד רם דקל ועו"ד רונן עדיני.

"הסכם הפשרה ובכללו סכום הפשרה הינם פרי הילוך גישור ממושך שנוהל על ידי המגשרת הנכבדה (השופטת בדימוס הילה גרסטל – מ.ג.) . במסגרת ההליך, בין היתר, המגשרת עיינה בכתבי בית דין רלונטיים ושמעה את באי כוח הצדדים. ההסכם מהווה הסדר ראוי והוגן המשקף נאמנה את הסיכונים והסיכויים של כל צד לתובענה ואת טובת החברה, והוא גובש לפי המלצותיה", נכתב בבקשת הדירקטורים שמדגישים את העובדה שהחברה כבר לא בבעלות דנקנר ולכן יש לתת משקל להסכמתה שאינה נגועה בשיקולים זרים וניגודי עניינים. גם השופט גרוסקופף, בדיון שהתקיים לפני כחודשיים, נתן משקל לעובדה זו.

כעת הכדור הועבר למגרשו של השופט שיחליט אם לאשר את הפשרה ואת שכר טרחת המבקש רמי אוסטרובסקי בעל מניות המיעוט שהגיש את הבקשה ועורכי דינו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
כלומר - הדירקטורים יצאו ללא כלום, והציבור ישלם פעמיים
גם בכך שספג את ההפסדים האדירים ב"השקעה" הכושלת, שבוצעה בניגוד לטובת החברה, וממניעים אישיים של הבעלים (שליטה בכלי תקשורת כדי לבנות דעת קהל אוהדת לעצמו), וגם ע"י העלאת פרמיות בכל תחומי הביטוח, כדי לכסות על ההפסד שייגרם כתוצאה מתשלום 100 מליון בעבור כיסוי חבות התביעה.
המגיב  |  25.08.17
3.
הדירקטורים פעלו בניגוד עיננים מובהק - והציבור ישלם
כשהם אומרים ש"הביטוח ישלם" - זה אומר שכוווולנו נתחיל לשלם פרמיות גבוהות יותר בכל סוגי הביטוח, כדי לכסות על ההפסד של חברת הביטוח. כך - הציבור מפסיד פעמיים - גם 300+ מיליון שנעלמו ב"השקעה" במעריב, וגם עוד 100 מיליון - בכך שייצטרך לכסות את ההפסד הזה בפרמיות ביטוח שונות.
המגיב  |  25.08.17