אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באיזה גיל מתחילים לשנוא את העבודה צילום: שאטרסטוק

באיזה גיל מתחילים לשנוא את העבודה

סקר חדש עוסק בגיל שבו מרבית האנשים מפתחים שנאה כלפי העבודה שלהם - שנאה שרק הולכת ומחמירה עם השנים. מה עושים כשמגיעים לנקודה הזאת בקריירה?

25.08.2017, 14:02 | שירות כלכליסט
אם אתם קמים כל בוקר ונוסעים בשמחה לעבודה, קרוב לוודאי שאתם בשנות ה-30 המוקדמות לחייכם או אפילו פחות. סקר חדש מצביע על כך שבגיל 35 רובינו מפתחים שנאה כלפי העבודה שלנו, והשנאה הזו רק הולכת ומחמירה עם הגיל.

קראו עוד בכלכליסט

מספר כפול של אנשים בגילאי 35-54 העידו שאינם מרוצים בעבודה לעומת בני 18-34. מדובר על שיעור של 16% בקבוצה המבוגרת יותר ו-8% בין הצעירים. קרוב לחמישית (17%) מהעובדים מעל גיל 55 לא מרוצים גם מהעבודה שלהם. הסקר נערך על ידי חברת Happiness Works בשם חברת הגיוס וההשמה רוברט האלף.

באופן כללי, ככל שאנשים הולכים ומתבגרים הם נהיים לחוצים יותר, ככל הנראה מכיוון שיש להם גם תפקיד בכיר יותר. שליש (34%) מבין העובדים מעל גילאי 35 הגדירו את העבודה שלהם כמלחיצה, זאת בהשוואה לרבע מבין הנשאלים בגילאי 18-34.

גם אם התחלתם לשנוא את העבודה, יש מה לעשות כדי לשפר את המצב גם אם התחלתם לשנוא את העבודה, יש מה לעשות כדי לשפר את המצב גם אם התחלתם לשנוא את העבודה, יש מה לעשות כדי לשפר את המצב

דבר נוסף שקורה ככל שמתבגרים הוא שמרגישים פחות מוערכים. 29% מבני ה-55 ומעלה ורבע מקרב 35-54 טענו כי אינם מרגישים מוערכים, בעוד ש-15% מהצעירים שותפים לדעה.

אם כך, מה לעשות אם הגעתם לגיל 35 ואתם מתחילים לשנוא את העבודה שלכם?

נראה כי בגיל 35 סביבת העבודה הופכת למייסרת. "יש תחושה בערך סביב הגיל הזה, אנשים חושבים 'אולי הייתי צריך להצליח עד עכשיו?'", אומרת קורין מילס, מנהלת בחירה בחברת ההשמה המובילה בבריטניה, פרסונל קרייר מנג'מנט. "האם הדברים לא היו אמורים להסתדר כד עכשיו? זה הכל? בגיל הזה לעתים קרובות לאנשים נולד ילד ראשון, או שהם חושבים על הקמת משפחה, וסדר העדיפויות שלהם משתנה. לפני זה, הם עדיין עסוקים בלמידה, הם בעלי שאיפות ומתנסים".

הדבר הטוב בלהיות בן 35 ומעלה, הוא ש"צריך להיות לך מושג טוב למדי במה אתה טוב, מה אתה אוהב ומה אתה לא אוהב. אפשר למתוח קו מהמקום הזה ולחשוב על האפשרויות שיכולות להיות לך".

מילס אומרת שאף פעם לא מאוחר מדי לשנות קריירה. "אלא אם אתה עצמאי פיננסית, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לעשות שינוי דרמטי בקריירה, אבל אני חושבת שיש המון כישורים שרכשת ושיכולים לעזור לך לעשות את הקפיצה למה שתרצה לעשות הלאה".

אם אתם לא רוצים לעשות שינוי דרסטי, איך אפשר להיות שמחים יותר בעבודה?

חברות בימינו בנויות בצורה שמאפשרת פחות אפשרויות לקידום. אם קידום הוא לא אופציה כרגע, "דברו עם המעסיק שלם ותגידו, 'איזה דבר אחר אני יכול לעשות כדי לפתח את הקריירה שלי?", אומרת מילס.

דבר נוסף שאפשר לעשות הוא לבדוק עם אצמכם מה גורם לכם להרגיש חוסר סיפוק, אומרת מל ברקלי, ראש חטיבת שינוי קריירה בחברת ההשמה LHH Penna. "בחנו מהיכן הגעתם, איפה אתם נמצאים כרגע, מה אתם אוהבים ולא אוהבים לעשות ותחשבו על ההישגים שלכם". חשבו על הדברים שאתם אוהבים בעבודה שלכם ונסו למצוא דרך לעשות יותר דברים מהסוג הזה. "זהו לאן אתם רוצים להגיע, מה השאיפות שלכם? שאלו את עצמכם מהם הצעדים שאתם צריכים לעשות כדי להגשים את השאיפות הללו. עבור אנשים רבים, תהליך מיפוי עבור מטרה מסויימת הופך לתוכנית פעולה וכך המוטיבציה שלהם חוזרת".

לעיתים שינוי גישה יכול לעשות את כל ההבדל. במקום להתמרמר על כל מה שלא טוב חפשו את הדברים שאתם אוהבים בעבודה והתמקדו בהם. לדוגמא, יכול להיות שהשגרה קשה לכם אך מצד שני מקום העבודה שלכם הוא מתגמל. אולי קרו אירועים שליליים לאחרונה אך העבודה מאפשרת לכם גמישות או אופק תעסוקתי שחשובים לכם - התמקדו באספקטים החיוביים. אם אתם מתקשים למצוא נקודות אור בעבודה הנוכחית, אולי כדאי לכם לשקול למצוא עבודה אחרת.

בכל מקרה אל תעשו צעדים נמהרים ואל תתפטרו מיד. גם אם לאחר תהליך הבדיקה וחשבון הנפש תחליטו למצוא עבודה אחרת או לשנות קריירה עדיין חשוב לעשות את זה באופן שקול ונכון. זיכרו שקרוב לוודאי שתצטרכו המלצות ממקום העבודה הנוכחי ולכן לא כדאי 'לשרוף גשרים'. כמו כן זיכרו שהדשא של השכן לא תמיד ירוק יותר. קרוב לוודאי שגם אסטרונאוטים, טועמי שוקולד או משיטי יאכטות בגיל 35 מתחילים לא לאהוב את עבודתם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
שנאת העבודה לא אחת באשמת המערכת
קשקוש, המבוגרים מבינים מתי "דופקים" אותם. לפעמים הם משתפים פעולה אם אין להם אלטנטיבה. בעבודתי יש עובדת בת 55 בערך שעושה פי 3 עבודה מילדה בת 25 פשוט היא עושה זאת 20 שנים. בכל פעם שיש העלאות שכר מקדמים את הילדה אף על פי שהתפוקה - סבירה למי שיש שנתיים ניסיון. לאחר שנתיים הילדה עוברת חברה, מוסיפה 20% למשכורות ומגיעה ילדה חדשה ללמד. המבוגרת יודעת שבכל פעם שיש העלאות שכר היא לא מקבלת כלום - פשוט כי המערכת יודעת שהיא לא תעזוב בגיל 55 ולכן אפשר ליבש אותה. את תוספות השכר והבונוסים מעניקים למי שמהמערכת חוששת שיעזוב. אז האם המבוגרת שהיא שונאת את הבוס ואת החברה? לטעמי ממש לא. היא זקנה אבל לא טיפשה להבין ש"דופקים אותה עד העצם". היא זקוקה לכסף ולא תעזוב - את זה יודעים גם המעבידים שלה ואז מה אם היא פותרת בעיות בדקות שלפחות מנוסה לוקח ימים?
הזקנים פשוט לא תמימים  |  26.08.17
7.
רובוטה
מגיל 55 ומעלה התחלתי לשנוא את העבודה וסבלתי בה בכל רגע נתון. בכל בוקר כשהתעוררתי,שאלתי את עצמי איך אני סוחבת עוד יום עבודה בן 9 שעות ? הייתי צריכה בולדוזר שידחוף אותי מהבית החוצה אל מכוניתי. וכשכבר סוף סוף הגעתי לעבודה,הייתי מסתכלת כל הזמן על השעון . וכשהסתיים יום העבודה,הרגשתי כמו אסיר משוחרר.וחוזר חלילה. וכך עבדתי כ 7 שנים,עד שפרשתי לגמלאות וקיבלתי את חיי במתנה.
לולי  |  25.08.17
6.
הפתרון שלי
לקחת חופש של שבועיים-שלושה. ולנסוע לטיול-זה פתרון קיים להרבה אנשים עובדים. עם-זאת, תקופת הזמן קצרה מידיי,ויקרה מידיי. ואז אתה נאלץ לחזור לעבוד ולהשלים שעות נוספות על מנת לשלם את החופשה היקרה. הפתרון שאני מצאתי, היה לקחת חופשה ללא תשלום ממקום העבודה שלי. הגדרתי חופשה של 3 חודשים שלמים!!! לא ביזבזתי את החופשה הזאת בטיול יקר וחסר אחראי. אלא, עסקתי בדברים אחרים. פיתחתי את התחביב שלי לרמה של עיסוק יומיומי. לאחר 3 חודשים, חידשתי את המצברים, וחזרתי לעבוד במקום העבודה שלי, כאילו אני עובד חדש שנכנס למקום חדש. מלא מוטיבציה, הרבה יותר רגוע, סכום הכסף ש״ביזבזתי״ במהלך שלושת החודשים האחרונים היה פחות, אלמלא הייתי לוקח חופשה קצרה ואינטנסיבית. כיום אני עובד כ-200 שעות בחודש. ( כמו מקודם ). אך אני אוהב את מה שאני עושה, ולא ממורמר על כל העולם. החופשה גרמה לי לקחת את הכל בפרופורציות. נ.ב. אני בן 45
אני  |  25.08.17
לכל התגובות