אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ אישר הפגנה של 500 משתתפים מול בית היועץ המשפטי לממשלה צילום: מוטי קמחי

בג"ץ אישר הפגנה של 500 משתתפים מול בית היועץ המשפטי לממשלה

המשטרה תיאלץ לאשר הפגנה של כמה מאות משתתפים מול ביתו של אביחי מנדלבליט בפתח תקווה

24.08.2017, 15:32 | תלם יהב, ynet

שופטי בג"ץ אישרו אחר הצהריים (יום ה') כי ניתן יהיה להמשיך ולערוך הפגנות מול ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקווה, זאת בעקבות עתירת המפגינים על רקע התנגדות המשטרה להמשך ההפגנות במתכונתן הנוכחית. השופטים קבעו כי יש להגביל, עם זאת, את כמות המשתתפים ללא יותר מ-500 איש.

קראו עוד בכלכליסט

המשטרה הודיעה באחרונה למארגני ההפגנות, שנערכות מדי מוצאי שבת זה שישה חודשים, כי לא תאשר יותר הפגנות שיתקיימו ללא רישיון. הפנייה נעשתה בעקבות החלטת בג"ץ בעתירה שהגיש תושב שכונת כפר גנים בפתח תקווה נגד ההפגנות בכיכר גורן בעיר, שנערכות במחאה על התנהלותו של היועץ המשפטי לממשלה בחקירות ראש הממשלה.

אחת ההפגנות בפתח תקווה, צילום: מוטי קמחי אחת ההפגנות בפתח תקווה | צילום: מוטי קמחי אחת ההפגנות בפתח תקווה, צילום: מוטי קמחי

ההפגנות נגד מנדלבליט, שבשבועות האחרונים גייסו אליהן אלפי משתתפים, התקיימו עד כה ללא רישיון והמשטרה אפשרה אותן כל עוד נשמר הסדר ולא היו אירועים חריגים. בשבועות האחרונים הוקמו גם הפגנות נגד של אנשי ליכוד, שהתקיימו מעבר לכיכר וברישיון המשטרה.

בדיון בעתירת התנועה לאיכות השלטון עם המפגינים הקשו השופטים על נציג הפרקליטות ותהו כמה פעמים מדוע לא להגביל את מספר המפגינים בכיכר ל-500. השופט יורם ‏דנציגר אמר כי "הזכות של תושבי השכונה לשקט לא מתקרבת לזכות לחופש ביטוי ולזכות להפגין. במסגרת האיזונים היא נמצאת במקום מאוד נמוך למטה".

אל הדיון הגיעו גם עו"ד אלדד יניב ואב הבית לשעבר בבית ראש הממשלה, מני נפתלי, שנעצרו בסוף השבוע האחרון בשל ארגון ההפגנה ליד ביתו של היועץ המשפטי - חרף איסור המשטרה.

יניב ונפתלי שוחררו ממעצר בתחילת השבוע לאחר שהצדדים הגיעו להסכם: השניים לא יקראו או ישדלו ברשתות החברתיות להגיע להפגנה לא חוקית עד יום ראשון הבא, והם ישוחררו ללא הפקדת מזומן, ללא הרחקה מאזור ההפגנות בפתח תקווה וללא ערבות עצמית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות