אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הספנות הדנית מארסק נכנסת להשקעה בקרן הגידור קרגו מטריקס צילום: בלומברג

חברת הספנות הדנית מארסק נכנסת להשקעה בקרן הגידור קרגו מטריקס

הקרן משתמשת בתדרי רדיו כדי לעקוב אחר התנועות של מעל 120 אלף ספינות ברחבי העולם, ומשתמשת בנתונים כדי לסחור במחירי הסחורות; בקרן מושקעים גם המיליארדר הישראלי עידן עופר ואריק שמידט מנכ"ל גוגל

24.08.2017, 15:47 | גולן חזני

חברת הספנות הדנית מארסק (Maersk), אחת משתי חברות הספנות הגדולות בעולם, נכנסת להשקעה בקרן הגידור קרגו מטריקס (CargoMetrics) מבוסטון ארה"ב, כך מדווח הפייננשל טיימס. בקרן מושקעים גם המיליארדר הישראלי עידן עופר, אריק שמידט מנכ"ל גוגל ומשקיעים אחרים ביניהם המנכ"ל לשעבר של לוטוס ג'ים מנזי והמיליארדר הטקסני בילי ג'ו מקומבס.

קראו עוד בכלכליסט

לפי העיתון הבריטי, מארסק תשקיע בקרן באמצעות החברה הבת שלה, מארסק טנקרס, אולם לא צויין היקף ההשקעה. קרן הגידור האמריקאית אוספת נתונים של הובלות ימיות במטרה לאתר מגמות עולמיות בסקטור הסחורות. ההשקעה של מארסק מדגישה את העניין ההולך וגדל בטקטיקות השקעה המבוססות על טכנולוגיה, על חשבון קרנות הגידור המסורתיות.

אוניית מטען , צילום: גידי שפרוט אוניית מטען | צילום: גידי שפרוט אוניית מטען , צילום: גידי שפרוט

כ-90% מכל המסחר הגלובלי מתבצע דרך הים. קרגו מטריקס משתמשת בתדרי רדיו כדי לעקוב אחר התנועות של מעל 120 אלף ספינות ברחבי העולם, כולל מעקב אחר מקומות העגינה שלהן, זאת כדי לאמוד את סוג המטען והגודל שלו. הנתונים משמשים כדי לסחור במחירי הסחורות, ולעיתים גם כדי לסחור במניות ומטבעות באמצעות אלגוריתמים ממוכנים.

מארסק מקווה כי הצעד יאפשר לה לחזות טוב יותר את הביקוש ולשפר את חלוקת העבודה של צי בן 160 הספינות שלה, על מנת לנצל את המגמות במחירים. "ההשקעה שלנו בקארגו מטריקס תעזור לזרז את תהליך הדיגיטליזציה", אמר סורן כריסטיאן מייר, סמנכ"ל האסטרטגיה במרסק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות