אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע החלה בזימון עובדים בדרום לשימוע לפני פיטורים; בוועדת הכספים זועמים צילום: חיים הורנשטיין

טבע החלה בזימון עובדים בדרום לשימוע לפני פיטורים; בוועדת הכספים זועמים

ח"כ מיקי רוזנטל: "החברה הפרה את הסיכומים עם הוועדה שלפיהם הפיטורים ייצאו לפועל רק בנובמבר, לאחר החגים"

24.08.2017, 23:23 | שחר אילן

הההלת טבע החלה בהזמנת 110 מעובדי המפעל בנאות חובב לשימוע שלפני פיטורים. בוועדת הכספים של הכנסת זועמים ומאשימים את ההנהלה בהפרת הסיכומים עם הוועדה.

קראו עוד בכלכליסט

חבר הוועדה ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני), יוזם הפשרה בוועדת הכספים, אמר: "מדובר במהלך בזוי ומביש. ועדת הכספים לא תעבור על כך בשתיקה".

לפי מכתבי השימוע, "בימים אלה מצויה החברה בתהליכי התייעלות וצמצום באתר טבע טק. במסגרת זו אנו מצטערים להודיעך כי לאחר דין ודברים עם נציגות העובדים הנך מועמד לפיטורים עקב התייעלות והתייתרות תפקיד". לעובדים מוצע לצאת לחופשה בתשלום עד לקבלת ההחלטה בעניינם.

לטענת רוזנטל, טבע הפרה את הסיכומים שלפיהם הפיטורים בחברה, ככל שיהיו, ייצאו לפועל רק בנובמבר לאחר החגים, ולא ייעשו ללא תיאום עם צוות המו"מ בראשותו שמינתה ועדת הכספים.

טבע טק, צילום: חיים הורנשטיין טבע טק | צילום: חיים הורנשטיין טבע טק, צילום: חיים הורנשטיין

בטבע טונים שטענות רוזנטל "אינן נכונות כלל ועיקר" וכי המפעל פעל "בהתאם להסכמות שגובשו עם נציגות העובדים וההסתדרות". על פי ההסכמות, נמסר מטבע, החברה החלה "בזימונם לשימוע של 110 עובדים שמשרתם התייתרה". בטבע מדגישים כי "העובדים שיוחלט בסופו של הליך השימוע לשחררם, יסיימו את עבודתם רק לאחר החגים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
ל - 13-14
לא התייתרו שום משרות! טבע תפעל בשיטת הדלת המסתובבת ועל כל עובד מסור שפוטר היא תביא במקומו עובד קבלן שימלא את תפקידו בסכום מופחת! זה ביזיון!!! פוטרו בטבע טק עובדים מצטיינים שתמונותיהם עדיין תלויות ברחבי המפעל כעדות למסירותם לחברה. עובדים שחסכו לחברה כספים רבים - קיבלו מכתב פיטורין לפני החגים! המנכ"ל הקודם והנוכחי שגרמו לכל הצרות בחברה, קיבלו ויקבלו עשרות מיליוני שקלים על טעויותיהם!!! העובד המסור שהביא את הרווחים לחברה, ייבעט הביתה בגרושים! מאוד 'ערכי וצודק'. העבדות החדשה!!!
העובד הפשוט  |  27.08.17
14.
מופסד יותר ממיליון שקל
אני כבעל מניות שעכשיו הפכו לנייר טואלט דורש מטבע להפסיק לדמם כסף מיותר, מיקי רוזנטל יכול לשבת לי על ה %&$ , אני דורש מטבע לפטר במיידי עובדים לא נחוצים כולל מנהלים בלי 500% , אפילו בהייטק מפטרים מהיום למחר עם 100%. הממשלה רוצה לעזור לעובדים אין בעייה, תנו לטבע הלוואה ללא ריבית כדי לכסות את החוב של השנתיים הקרובות אותו יצר הדגנראט הקודקוד שהעיפו ואז תוכלו להשאיר עובדים בארץ. תזכרו , אם גוף זר ישתלט על טבע בגרושים כל העובדים בארץ יפוטרו מלבד אלה של הפיתוח !!!
מופסד כבד  |  27.08.17
12.
אינני מבין, האם יש מישהו שיסביר?
המשרות התייתרו. למה דורשים מטבע להחזיק בעובדים? מה היא חייבת להם? הלא שכרם שולם כל הזמן? נכון, המנהל הבכיר עשה שגיאות. טוב, מישהו חייב לנהל את החברה, נכון? אז הוא פוטר, ואחר בא/יבוא במקומו, ואין ערובה שהם לא יעשו טעויות. זו דרכו של עולם. העובדים יכולים לבכות, בצדק, על מזלם כי רע. אלא שאת התלונות - אין להפנות לטבע. לאור מה שאמרתי - האם יש מי שיסביר את בסיס הדרישות מטבע? לגבי שכר מנהלים. אני הראשון לדרוש הגבלת שכר מנהלים בכל חברה ממשלתית או חברה הנסחרת בבורסה.
חיים  |  26.08.17
לכל התגובות