אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכלכלן הראשי של קרן המטבע: "צמיחה נמוכה מביאה לרטוריקה של פרוטקציוניזם" צילום: בלומברג

הכלכלן הראשי של קרן המטבע: "צמיחה נמוכה מביאה לרטוריקה של פרוטקציוניזם"

מוריס אובסטפלד, המשתתף בכינוס הנגידים בג'קסון הול, אמר את הדברים על רקע התנגדותו של נשיא ארה"ב טראמפ להסכמי סחר בינלאומיים; לדבריו, "הכלכלה העולמית מתרחבת ברמה שלא נראתה כבר עשור"

26.08.2017, 10:51 | שירות כלכליסט

הכלכלה העולמית נמצאת במצב טוב, כך לפי הכלכלן הראשי של קרן המטבע הבינלאומית, מאורי אובסטפלד. בראיון ל-CNBC אמר כי בעוד חמישה שבועות יפרסם הארגון את התחזית שלו לכלכלה העולמית. אובסטפלד אמנם לא חשף פרטים נוספים על התחזית, אך ניאות לומר כי תחזית הצמיחה לא תהיה נמוכה מזו הקודמת.

לפי התחזית שפרסמה קרן המטבע ביולי, הכלכלה העולמית צפויה לצמוח השנה בשיעור של 3.5% ובשיעור של 2.5% ב-2018. "אנחנו רואים התרחבות כללית. החשיבות היא שמדובר בהתרחבות כוללת ברמה שלא היתה כבר עשור", אמר אובסטפלד, המשתתף בכנס השנתי שמארגן הבנק הפדראלי בג'קסון הול.

עם זאת, הוא הוסיף כי התחזית החיובית אין פירושה היעדר חששות לגבי ההמשך. "אחד הסיכונים בטווח הארוך הוא המשך צמיחה מתונה. אנחנו חווים עכשיו עלייה מחזורית, אך נותר פוטנציאל לצמיחה נמוכה", אמר. "צמיחה נמוכה מביאה עמה מתיחות פוליטית, שמתפשטת לרטוריקה של מדיניות פרוטקציוניזם, כפי שכבר ראינו".

אובסטפלד אינו היחיד בג'קסון הול שמזהיר מהפרוטקציוניזם. אתמול אמר נשיא הבנק האירופי המרכזי מריו דראגי כי המדיניות הזו "מהווה סיכון חמור" לצמיחה של הכלכלה העולמית. הדברים נאמרו לנוכח פעולותיו של נשיא ארה"ב נגד הסכמי סחר, שלטענתו מרחיבים את הגירעון המסחרי של ארה"ב ופוגעים במשרות הייצור במדינה.

מוריס אובסטפלד, צילום: בלומברג מוריס אובסטפלד | צילום: בלומברג מוריס אובסטפלד, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות