אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הולך ודועך: האלבום החדש של אסתר רדא צילום: שרבן לופו

הולך ודועך: האלבום החדש של אסתר רדא

אלבומה החדש של אסתר רדא מציע סול עדכני מוצלח, אך בעיקר מעורר געגועים לגרוב האתיופי של אלבומה הקודם

28.08.2017, 08:30 | אלעד בילו

אסתר רדא בחרה שם מדויק לאלבומה השני: "Different Eyes". ניכר שהיא באמת רואה בעיניים אחרות את המוזיקה שלה.

אם האלבום הראשון שהיא הוציאה לפני שלוש שנים היה היכרות מרעננת לקהל הישראלי עם עולם הג'אז והגרוב האתיופיים, זה החדש חותך לכיוון סול של זמרת שמנסה להוכיח את קולה ולהפגין איך שהיא שטה איתו על עולם הרבה יותר מתוכנת ועכשווי.

השירים מלאי השפע וכלי הנשיפה הפכו להרמוניות RNB אינטימיות בהפקה מוזיקלית של SHUZ (יוני לוין, הידוע גם בשמות 4321 ועוזי נבון), שהוסיף עליהן שכבות של אלקטרוניקה.

האלבום כולו טומן בחובו הפתעות רבות: השיר הראשון "My Mind", אולי הטוב באלבום, משלב בין נשפנים שנותנים קצב, נגיעות ערביות מתוזמרות ואפקטים שנשמעים כאילו הגיעו מהחלל; שיר הנושא של האלבום נפתח כמו דרים־פופ, סטייל ביץ' האוס, אבל אז תופס כיוון של רגאיי עם נגיעות חליל נהדרות, מעין גרסה אתיופית לשם טוב לוי שזורקת בהרגשה כמה עשורים אחורה; "Have to Go" הכיפי מתחיל עם קסילופון ומתגלה כשיר אלקטרוני עם פזמון מלא בתכנותים.

רדא. שלל שירים שמתפתחים לכיוונים מפתיעים, צילום: שרבן לופו רדא. שלל שירים שמתפתחים לכיוונים מפתיעים | צילום: שרבן לופו רדא. שלל שירים שמתפתחים לכיוונים מפתיעים, צילום: שרבן לופו

דעיכה לעבר דכדוך

הבעיה באלבום נעוצה בחלקו השני, החל מהשיר החמישי, ככל שהוא הולך ודועך לעבר עצבות. מצד אחד גוון הקול והמנעד היפה שיש לרדא להציע מתבלטים בשירים השקטים, מצד שני אלו השירים החלשים באלבום: זה מתחיל ב"Cry for Me", שהוא שיר חביב עם קולות רקע מוצלחים, אבל ממשיך ב"Mr. Guilt" המעצבן על גבול המעיק, שבו רדא ממש צועקת על רגשות האשמה שלה, וב"Home" ו"Never Know" המרדימים. יוצאי הדופן הם "Eternal Love" המוצלח, שמשלב בין סול לצלילי משחק מחשב מהניינטיז, ו"It's on You" שמביא גרוב אטי, סקסי ונוצץ.

שירי אלבום הבכורה של רדא קיבלו חיים מאות פעמים מול קהלים שונים בעולם. כעת, ככל שגדלה הפנייה שלה אל העולם הגדול, קטנה ההשפעה של מוזיקת העולם שאפיינה אותה. אבל טקסטואלית, האלבום החדש דווקא אישי וחשוף יותר, ועוסק במערכת יחסים שנגמרה.

האלבום החדש של אסתר רדא , צילום: שרבן לופו האלבום החדש של אסתר רדא | צילום: שרבן לופו האלבום החדש של אסתר רדא , צילום: שרבן לופו

לאן הלכו הסקסופונים

רדא עושה סול טוב יותר מכל הישראליות שבסביבה. ניכר שזה אצלה בדם, והיא בהחלט זמרת RNB ברמה בינלאומית. האלבום החדש שלה מציג עליית מדרגה בהפקה, בביצועים ובעדכניות שלו. ובכל זאת הוא פחות מוצלח מקודמו, שהביא בשורה חדשה לקהל הישראלי, ומעורר געגועים לנשפנים המאושרים, לסקסופון האתיופי ולשירים כמו "Life Happens", הלהיט שפרסם אותה.

שורה תחתונה: טעות לוותר על השפעות מהבית
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות