אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תחזיקו אותי: קוהן כבר ניסח מכתב התפטרות, אבל לא חתם עליו צילום: בלומברג

תחזיקו אותי: קוהן כבר ניסח מכתב התפטרות, אבל לא חתם עליו

אם אכן יחזור למרוץ, קוהן, לשעבר סמנכ"ל הכספים של גולדמן סאקס, לא יהיה הראשון מבין בכירי הבנק שימלא תפקיד בפד

28.08.2017, 07:00 | שירות כלכליסט

התבטאויותיו של היועץ הכלכלי הבכיר של טראמפ, גארי קוהן, עלולות לעלות לו במינוי ליו"ר הבא של הבנק הפדרל ריזרב, לאחר שנחשב עד כה למועמד המוביל.

בחודש יולי דיווח אתר פוליטיקו כי גוברים הסיכויים שטראמפ ימנע מג'נט ילן להמשיך לכהונה שנייה בפברואר. פוליטיקו ציטט אז מקורות בבית הלבן, שטענו כי קוהן נחשב למועמד המוביל לרשת את מקומה. ב־25 ביולי אישר טראמפ את השמועה כשהודיע כי קוהן נמצא ברשימה המצומצמת של מועמדים. "אני מכיר את גארי כבר זמן רב ואני מכבד מאוד את העבודה איתו, כך שגארי ללא צל של ספק נמצא במירוץ", אמר ל"וול סטריט ג'ורנל".

מימין: שר הכלכלה אלי כהן וגארי קוהן (ארכיון), צילום: דוברות משרד הכלכלה מימין: שר הכלכלה אלי כהן וגארי קוהן (ארכיון) | צילום: דוברות משרד הכלכלה מימין: שר הכלכלה אלי כהן וגארי קוהן (ארכיון), צילום: דוברות משרד הכלכלה

עד יום שישי, קוהן היה אכן המועדף, כך על פי סקר שפירסמה סוכנות בלומברג. אבל הריאיון שקיים בסוף השבוע עם "פייננשל טיימס" עלול לעלות לו במשרה הנחשקת.

לפי דיווח של ה"וושינגטון פוסט", טראמפ רתח מזעם על התבטאויותיו הפומביות של קוהן, שטען כי הבית הלבן היה יכול לעשות יותר מול המאורעות האלימים בשרלוטסוויל

החודש. לפי דיווח אחר, קוהן ניסח מכתב התפטרות לאחר הטיפול הלקוי של טראמפ בפרשה, אך לא חתם עליו וגם לא שוחח עליו עם הנשיא.

"עד שישי בבוקר, קוהן היה המועמד המוביל לראשות הפד, לדעתי", אמר אלן בליינדר, סגן יו"ר הפד לשעבר ל"וושינגטון פוסט". "אני כבר לא חושב ככה". בליינדר הוסיף כי להבדיל מדבריה של ילן בכינוס נגידי הבנקים בג'קסון הול בסוף השבוע, קוהן תומך בתוכניתו של טראמפ להקל על הרגולציה הפיננסית.

אם אכן יחזור למרוץ, קוהן, לשעבר סמנכ"ל הכספים של גולדמן סאקס, לא יהיה הראשון מבין בכירי הבנק שימלא תפקיד בפד. בין השאר, ניתן למצוא ברשימה את נשיא הבנק הפדרלי של ניו יורק ויליאם דדלי ואת נשיא הבנק הפדרלי של דאלאס רוברט קפלן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות