אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד המשפטים מאשר: היועמ"ש הורה לפתוח בחקירה פלילית בפרשת בנק לאומי צילום: יונתן בלום

משרד המשפטים מאשר: היועמ"ש הורה לפתוח בחקירה פלילית בפרשת בנק לאומי

לפי ההודעה, הפרשה החלה לאחר שנודע כי הבנק שילם לרשויות בארה"ב כ-400 מיליון דולר, לאחר שהודה כי סייע ללקוחותיו להעלים מסים; בעקבות כך הוקם צוות משולב המורכב מגורמי אכיפה וייעוץ, לצורך בדיקת הנושא - וכעת החליט היועמ"ש לאמץ את המלצת הפרקליטות ולהורות על חקירה

27.08.2017, 20:46 | שירות כלכליסט

משרד המשפטים אישר הערב כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט לפתוח בחקירה פלילית על סמך המלצת הפרקליטות, בעניין מעורבותם של בכירי בנק לאומי לשעבר בסיוע להעלמת המס של הלקוחות האמריקאים של הבנק.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה נאמר כי "מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס מעבר לכך לפרסומים או לפרטים כלשהם בנוגע למהלכי החקירה".

הפרשה החלה כאשר נודע כי בנק לאומי שילם לרשויות בארה"ב כ-400 מיליון דולר, במסגרת הסדר שפורסם, לפיו הבנק הודה שסייע ללקוחותיו להעלים מיסים מרשויות ארה"ב.

מימין: גליה מאור, איתן רף, וצבי איצקוביץ מימין: גליה מאור, איתן רף, וצבי איצקוביץ' | צילומים: עומר מסינגר, אוראל כהן' בן לם מימין: גליה מאור, איתן רף, וצבי איצקוביץ

בהודעת משרד המשפטים נאמר כי בשעתו החליט היועץ המשפטי לממשלה דאז על הקמת צוות משולב, המורכב מגורמי אכיפה וייעוץ, לצורך בדיקת הנושא וביצוע מהלכים מתבקשים, לרבות במישורים האזרחיים והמנהליים. הנושא הובא בפני היועץ המשפטי לממשלה במספר התייעצויות שהתקיימו מעת לעת בעניין זה, בהתאם להתפתחויות, וכאמור לפני מספר חודשים החליט היועץ המשפטי לממשלה לאמץ את המלצת הפרקליטות ולהורות על חקירה. הנושא הובא לפתחו של ראש אח"מ, שהנחה לנהל חקירה בלהב 433.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות