אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עילדב נאלצת להסיר גלולת רעל שמקשה שינוי בדירקטוריון

עילדב נאלצת להסיר גלולת רעל שמקשה שינוי בדירקטוריון

החברה שבה שותפים בעלי קסטרו מבקשת לשנות סעיף בתקנון שהקשה על השתלטות עליה – ולמנות דירקטורים לשנה במקום לשלוש שנים

28.08.2017, 08:33 | אלי שמעוני

עילדב השקעותנאצלת להסיר גלולת רעל בתקנון שלה שהקשתה על בעלי המניות לבצע שינויים בהרכב הדירקטוריון. לפי השינוי המוצע, האסיפה הכללית של החברה תמנה את חברי הדירקטוריון לשנה.  

קראו עוד בכלכליסט

נוסח זה למעשה מסיר גלולת רעל מתקנון החברה, שלפיה מינוי דירקטור יהיה ל־3 שנים, כך שבכל אסיפה שנתית תסתיים כהונתם של שליש בלבד מחברי הדירקטוריון. דרך זו לא מאפשרת, אפילו בתמיכה של רוב באסיפת בעלי המניות, להחליף את דירקטוריון החברה, ולכן מקשה על השתלטות עליה. בנוסף, הדירקטוריון יהיה רשאי למנות דירקטורים נוספים לחברה, שיכהנו עד מועד האסיפה הכללית השנתית הקרובה.

השליטה בעילדב מוחזקת על ידי ארבעה גורמים עיקריים: רונן שטרנבך, אתי וגבי רוטר, יהודה שמעוני ומשפחת קוטליצקי. בדירקטוריון שלה שבעה דירקטורים – שלושה בלתי־תלויים או חיצוניים. ארבעת הדירקטורים הרגילים הם רונן שטרנבך וסער קינן מטעמו, נציג משפחת רוטר אריאל רוטר, בנם של אתי וגבי, ואבישי קוטליצקי.

תיקון נוסף נועד לתת שיפוי משפטי לדירקטורים שהם בעלי שליטה. עד כה נקבע כי החברה תעניק שיפוי כספי עבור הוצאות משפטיות לנושאי משרה, בתנאי שהם אינם קשורים לבעלי השליטה. מי שצפויים ליהנות מכך הם שטרנבך, קוטליצקי, קינן ואריאל רוטר.

הפעילות העיקרית של עילדב היא אחזקה בקומסק, חברה פרטית העוסקת בשירותי ייעוץ בתחום אבטחת מידע וסייבר. עילדב רשמה במחצית הראשונה של 2017 הפסד של כ־3 מיליון שקל. ב־2016 רשמה החברה רווח של 972 אלף שקל, שרובו מיוחס להטבת מס. עם זאת, 2016 נחשבת לטובה מבחינתה, לאחר שבשנים 2015 ו־2014 רשמה החברה הפסדים.

לאחרונה השלימה עילדב השקעה של 4.45 מיליון שקל עבור 30% בחברת איי ג'אמפ, המפעילה מתחמי טרמפולינות בישראל. ב־2016 רשמה איי ג'אמפ הכנסות של 26 מיליון שקל ורווח נקי של 2.3 מיליון שקל.

רונן שטרנבך, מבעלי השליטה ויו"ר הדירקטוריון  רונן שטרנבך, מבעלי השליטה ויו"ר הדירקטוריון רונן שטרנבך, מבעלי השליטה ויו"ר הדירקטוריון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות