אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועידה הלאומית

1,600 איש משתתפים בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט

שר האוצר משה כחלון, שרת המשפטים איילת שקד, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי ויאיר לפיד, וכן בכירי המשק יציגו בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט את האתגרים וההזדמנויות שניצבים בפני המשק הישראלי

04.09.2017, 06:44 | שירות כלכליסט

1,600 איש הגיעו הבוקר לוועידה הכלכלית הלאומית 2017 של כלכליסט ובנק לאומי. בוועידה יתארחו בכירי המשק העסקי וקובעי המדיניות בישראל, ויציגו את תמונת המצב של ישראל וידברו על האתגרים וההזדמנויות הניצבים בפני המשק הישראלי. הוועידה תיערך השנה במעמד בכירי הממשל והמגזר הציבורי.

ללוח הזמנים המפורט של מושבי הוועידה לחצו כאן

הוועידה תעסוק בנושאים הבוערים שעל סדר היום הציבורי, בהם גם כלכלת ישראל ב־2018, מה צפוי להתרחש בפוליטיקה הישראלית, מה יעלה בגורלה של מערכת הבריאות, לאן הולך ההייטק הישראלי והאם הוא ימשיך להיות קטר עולמי, מהפכת המטבעות הווירטואליים שכובשת את העולם, שוק הטלוויזיה ומהם הדרכים לצמצום הפערים בחברה הישראלית.

הטכנולוגיות משנות את פני עולם ההשקעות

 

עם המשתתפים בוועידה נמנים שר האוצר משה כחלון, שרת המשפטים איילת שקד, שר הבריאות יעקב ליצמן, יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, יו"ר מפלגת יש עתיד יאיר לפיד, נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג, מנכ"ל משרד ראש הממשלה אלי גרונר, הממונה על הגבלים עסקיים עו"ד מיכל הלפרין, יו"ר בנק לאומי דוד ברודט, מנהל רשות המסים משה אשר, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ושר הפנים לשעבר גדעון סער.

עוד יופיעו בוועידה מנכ"ל מובילאיי וסגן נשיא בכיר באינטל העולמית פרופ' אמנון שעשוע, יו"ר קבוצת הרכב הגדולה בישראל, כלמוביל, ומראשוני המשקיעים במובילאיי ד"ר שמואל חרל"פ ויו"ר כיל, יוחנן לוקר.

המושב הראשון בוועידה יעסוק בשוק הטלוויזיה הרותח שהתלהט עוד יותר לאחרונה בשל כניסתה של נטפליקס לשוק המקומי ובשל תחילת פעילותן של שחקניות נוספות שמשדרות על גבי האינטרנט.

במושב זה ישתתפו מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי, מנכ"ל סלקם ניר שטרן, מנכ"לית HOT טל גרנות גולדשטיין ויו"ר מועצת הכבלים והלוויין ד"ר יפעת בן חי־שגב. עורך ומגיש "גב האומה" ליאור שליין ישוחח על פוליטיקה, נבחרי ציבור וסאטירה בישראל של 2017.

את מושב ההשקעות והטכנולוגיה יפתח חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום וחדשנות, שותף־מייסד של קרן פיטנגו ומחלוצי ההון סיכון בישראל, שצפוי להכריז על הקמת מרכז חדשנות ייחודי כחלק ממרכז פרס לשלום.

בדיון על עולם ההשקעות שמשתנה בשל המהפכה הטכנולוגית ישתתפו מנכ"ל בית ההשקעות סיגמא יאיר שני, ראש מערך ייעוץ ההשקעות של בנק לאומי עינת סקורניק, נגיד הבנק המרכזי של ארגנטינה לשעבר פרופ' מריו בלכר ומנכ"ל בינה השקעות ניר הורה.

מימין: יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שרת המשפטים איילת שקד ושר האוצר משה כחלון, צילום: אוראל כהן, עמית שאבי, אלכס קולומויסקי, יונתן זינדל/פלאש90 מימין: יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שרת המשפטים איילת שקד ושר האוצר משה כחלון | צילום: אוראל כהן, עמית שאבי, אלכס קולומויסקי, יונתן זינדל/פלאש90 מימין: יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שרת המשפטים איילת שקד ושר האוצר משה כחלון, צילום: אוראל כהן, עמית שאבי, אלכס קולומויסקי, יונתן זינדל/פלאש90

בתום המושב תתקיים הרצאה מיוחדת של מייסד חברת בנקור אייל הרצוג על מהפכת המטבעות הווירטואליים שכובשת את העולם.

את מושב הבריאות שיעסוק בהיערכות של מערכת הבריאות לאתגרי שצפויים לה בעתיד יפתח שר הבריאות יעקב ליצמן. במושב ישתתפו גם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מנכ"לית פארמה ישראל עידית צ'רנוביץ,  מנהל המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים ויו"ר ועדת סל התרופות לשעבר פרופ' יונתן הלוי ופרופ' אורנה בלונדהיים, מנהלת בית החולים העמק.

מושב מיוחד שייערך בוועידה יעלה לדיון את מסקנות הוועדה לבחינת עתיד ענף הביטוח שהוצגו לאחרונה. במושב זה ישתתפו יו"ר הוועדה גדעון סער, נשיא לשכת סוכני הביטוח אריה אברמוביץ', מייסד ובעלים של חברת איילון לוי רחמני ואורי אלדובי, יו"ר בית ההשקעות הלמן אלדובי.

כיצד חברות נערכות לעולם העבודה של המחר?

מושב נוסף שייערך בוועידה יעסוק בנושא שחיקתם של עובדים וינסה לענות על השאלה כיצד חברות וארגונים נערכים לעולם העבודה של המחר וכיצד הם פועלים לשימור הרלבנטיות התעסוקתית של העובדים.

את המושב יפתח נשיא התאחדות התעשיינים שרגא ברוש וישתתפו ציון בלס, מנכ"ל שטראוס ישראל, שזכתה באות המעסיק החברתי של "כלכליסט" ל־2016, יו"ר קרן מעגלים יפה ויגודסקי, הממונה על השכר באוצר לשעבר אילן לוין והפסיכיאטר, חוקר המוח ומגיש התוכנית שיחת נפש פרופ' יורם יובל.

בתום המושב יתקיים טקס ההכרזה על החברות הזוכות בתחרות המעסיק החברתי לשנת 2017. זו השנה הרביעית ברציפות שבה התחרות מתקיימת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות