אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כלכלית ירושלים מעלה תחזיות - הרווח עלה, החוב ירד  צילום: דור מנואל

כלכלית ירושלים מעלה תחזיות - הרווח עלה, החוב ירד

חברת הנדל"ן סיימה את הרבעון השני בעלייה של 3% בהכנסות משכר דירה. תחזית ה-FFO השנתית הועלתה ב-10 מיליון שקל לסביב 240 מיליון שקל

28.08.2017, 11:42 | אורן פרוינד

עד לפני שנה וחצי חברת כלכלית ירושליםהייתה קרובה מאוד לביצוע הסדר חוב מהגדולים במשק הישראלי אך הדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2017 שפרסמה היום (ב') מלמדים כי העזיבה של אליעזר פישמן עשתה לחברת הנדל"ן רק טוב. כלכלית ירושלים סיימה את הרבעון עם עלייה של 3% בהכנסות משכר דירה בנכסים הקיימים ועלייה של 17% במדד ה-FFO ל- 122 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

במקביל, כלכלית ירושלים עדכנה את התחזית שלה לסוף השנה כלפי מעלה והיא צופה כעת שתסיים את 2017 עם רווח FFO של 235 -245 מיליון שקל - 10 מיליון שקל יותר מהתחזית הקודמת.

כלכלית ירושלים המנוהלת על ידי דודו זבידה הצליחה לשפר את שורת ההכנסות באמצעות עלייה של 1% בשיעור התפוסה בנכסים וצמצום בעלויות תפעול, כתוצאה מסגירת פעילויות במדינות גרמניה וקנדה ועלייה בשכר הדירה.

מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה
מנכ"ל כלכלית ירושלים דודו זבידה

הרווח מנכסים מניבים, הסתכם בתקופת הדו"ח בכ-367 מיליון שקל לעומת כ-403 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד - ירידה של 9%. בחברה מייחסים את ההירידה נגרמה למכירת נכסים בגרמניה, קנדה, צרפת וישראל. מתחילת 2017 מימשה החברה נכסים בארץ ובחו"ל בהיקף של 747 מיליון שקל. 

דודו זבידה, מנכ"ל כלכלית ירושלים אמר לאחר הדו"חות כי "בתקופת הדו"ח ביצענו פעולות משמעותית בשוק ההון ובמבנה החוב אשר יתרמו לשיפור הנזילות וחוסנה הפיננסי של הקבוצה. הנהלת החברה ממוקדת בקיום מהלכים אשר יבטיחו תשואה ובטחון בטווח המידי והארוך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות