אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה לא נדע כמה רותם סלע מרוויחה כפרזנטורית קסטרו צילום: אלירן אביטל

למה לא נדע כמה רותם סלע מרוויחה כפרזנטורית קסטרו

העסקת רותם סלע, הנשואה לבנם של גבי ואתי רוטר, מבעלי קסטרו, היא עסקת בעלי עניין. בקסטרו אומרים כי בגלל ש"אינה מהותית", היא לא נדרשת באישור האסיפה הכללית של בעלי המניות

29.08.2017, 07:53 | אורנה יפת

רותם סלע ואביב אלוש, שמשחקים בני זוג בסדרה "להיות איתה", נבחרו בשבוע שעבר לתפקיד הנחשק - הפרזנטורים החדשים של קסטרו.

קראו עוד בכלכליסט

אמנם על המסך משמשת סלע כזוגתו של אלוש, אבל בחיים האמיתיים היא אשתו של אריאל רוטר, בנם של אתי וגבי רוטר, בעלי חברת קסטרו ומנכ"לים משותפים בחברה. הקשר המשפחתי הופך את הבחירה ברותם סלע כפרזנטורית של קסטרו לעסקת בעלי עניין שדורשת את אישור ועדת ביקורת ודירקטוריון החברה.

רותם סלע ואריאל רוטר. זימון האסיפה נתון לשיקול החברה, צילום: אלירן אביטל רותם סלע ואריאל רוטר. זימון האסיפה נתון לשיקול החברה | צילום: אלירן אביטל רותם סלע ואריאל רוטר. זימון האסיפה נתון לשיקול החברה, צילום: אלירן אביטל

עסקאות בעלי עניין דורשות אישור רוב מיוחד באסיפה הכללית, אך בקסטרו אומרים כי לא מדובר בעסקה מהותית, ועל כן לא נדרשה להגיע לאסיפה. רשות ניירות ערך לא מחייבת זימון אסיפה, אלא אם מדובר ב"עסקה חריגה" - מונח מעורפל שתלוי בפרמטרים שונים כמו גודל החברה, מהות העסקה וסכומה.

עם זאת, ההחלטה על זימון האסיפה נתון לשיקולה של החברה, והיא יכולה לבחור לעשות זאת גם אם מדובר בעסקה לא מהותית. כך, למשל, במרץ 2008 זימנה דסק"ש אסיפה כללית לאישור מינוייה של רונה דנקנר, בתו של בעל השליטה דאז נוחי דנקנר, לתפקיד "רפרנטית חברות־בנות". שכרה של דנקנר לא היה גבוה: 11,700 שקל בחודש ברוטו.

גם רמי לוי, בעלי רשת שיווק השקמה, זימן אסיפה כללית בפברואר 2012 כדי לאשר תנאי העסקה לקרובי משפחתו. למשל בתו, יפית אטיאס, ששכרה החודשי כמנהלת מועדון הלקוחות עמד על 13,246 שקל ברוטו; וגיסתו, אורלי אללוף, ששכרה החודשי כאחראית קלדניות בהנהלת חשבונות עמד על 9,027 שקל ברוטו.

בקסטרו לא מעוניינים למסור את הסכום שסלע תקבל. מנכ"ל משותף בקסטרו, גבי רוטר, מסר ל"כלכליסט": "זו לא עסקה מהותית לכן היא לא נדרשה את אישור האסיפה הכללית. אך בפירוש, בגלל הרגישות, היא עברה אישור של ועדת ביקורת ואת אישור הדירקטוריון. לקחנו את רותם סלע ואביב אלוש יחד בשל היותם זוג בסדרת הטלוויזיה ומבחינתנו זו חבילה אחת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות