אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תושבי הוד השרון הגישו ערעור על תוכנית המתאר העירונית צילום: פוטו דינו

תושבי הוד השרון הגישו ערעור על תוכנית המתאר העירונית

בבקשת רשות הערעור שהוגשה על ידי ועד הפעולה של תושבי הוד השרון נטען כי התוכנית אינה מתחשבת בהיבטי תחבורה ותשתיות וכי הציבור לא היה שותף בהכנתה

28.08.2017, 20:50 | ענת דניאלי

ועד הפעולה של תושבי הוד השרון ו-400 נוספים הגישו לוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז מרכז בקשת רשות לערער על תכנית המתאר לעיר (הר/2050). זאת לאחר  שהתוכנית אושרה לאחרונה בוועדה.

קראו עוד בכלכליסט

לא פחות מ-1,830 התנגדויות של תושבים הוגשו לתוכנית לפני שזו אושרה בוועדה המחוזית, ולטענת ועד הפעולה רבות מהן כלל לא נידונו בטענה ש"חזרו על עצמן". עוד טוען הוועד כי מיעוט ההתנגדויות לתוכנית שכן נידונו "נדחו על ידי הוועדה המחוזית כלאחר יד, בנימוקים כלליים ביותר ומבלי שהוצגה בחינה מהותית לנסיבותיה של כל אחת מההתנגדויות".

תוכנית המתאר להוד השרון שאושרה בסוף יולי, כוללת הרחבה משמעותית לעיר של כ-27 אלף יח"ד, לצד תוספת של שטחי תעסוקה ומסחר. התוכנית צופה גידול של 150 אלף תושבים באוכלוסיית העיר בשנים הקרובות.  

שטח המיועד לבנייה ליד הוד השרון, צילום: עמית שעל שטח המיועד לבנייה ליד הוד השרון | צילום: עמית שעל שטח המיועד לבנייה ליד הוד השרון, צילום: עמית שעל

התוכנית, כאמור, הובילה להגשה של התנגדויות רבות שעסקו בנושאי תחבורה והיעדר התשתיות הקיימות במענה לגידול האוכלוסיה הצפוי. מתוך 1,830 ההתנגדויות שהוגשו לפי מסמכי הוועדה המחוזית 1,769 היו זהות במהותן ועסקו במחסור הקיים בתשתיות למגמת הפיתוח המואצת של העיר, המחסור בשטחים ציבוריים, המחסור הקיים במוסדות חינוך במענה לתוכנית ועומסי התחבורה הצפויים בה. כמו כן, עסקו ההתנגדויות בחוסר האיזון בין בנייה נמוכה לבנייה לגובה בתוכנית, ובבנייה לגובה רב הטמונה בה שאינה מתאימה לאופי של הוד השרון.

בבקשת ועד הפעולה והתושבים הם ציינו כי יש להעניק להם רשות ערעור כי מאחר ש"מדובר במקרה אחד מיני רבים, המבטא הלך רוח ציבורי רחב ביחס להעדר שקיפות ושיתוף הציבור בהכנתן של תכניות מתאר כוללניות אחרות המקודמות בימים אלו בוועדות המחוזיות. הטענות המועלות על ידי תושבי ערים נוספות, שבחלקם התאגדו למטה מאבק ארצי משותף, חוזרות על עצמן והן חוצות את הגבולות המוניציפליים ואת גבולות המחוזות".

העתירה הוגשה על ידי עורכות הדין ענת בירן, אפרת לרנר ואינה טל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
למסנגרים למיניהם
לא בטוח שאתם יודעים היכן נמצאת העיר כלל ובטח שלא גרים או עוברים דרכה מדי יום. רוצים לבנות? בבקשה, לזה אף אחד לא מתנגד, אך בראש וראשונה צריך תכנון מדוקדק של התשתיות העתידיות וחשוב מכל, שיתוף התושבים. כבר היום, התשתיות לא יכולות להכיל הקיים ולבטח לא תוספות, אבל ראש העיריה הנוכחי והחונטה שלו, חושב שהוא החכם בעולם ויודע כל דבר טוב מכולם. על זה ההתנגדות. ולמס' 5, הסעיף הראשון שלי מתאים לך כמו כפפה (איגרוף).
Moi  |  29.08.17
8.
ראש עיר שהורס את העיר דונם אחרי דונם
3 קדנציות ששתים מהם יותר מידי. ביד רמה ומבלי למצמץ הורס את העיר. למגיבה מס' 2, המניעים שלו מאוד ברורים: כסף, כסף ותמיכה של קבלנים ובעלי קרקעות. חברי המועצה וראשי האפגים כמו בובות מריונטות שלא עושות כלום אלא רק מרימות ידיים להסכמה.
תושב האזור  |  29.08.17
לכל התגובות