אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האוצר מסרב להתייחס להצעת החוק לבטל את גיל הפרישה צילום: אוראל כהן

האוצר מסרב להתייחס להצעת החוק לבטל את גיל הפרישה

למרות שיתוף הפעולה בין האופוזיציה לקואליציה, כחלון מסרב להתייחס להצעה כיוון שמדובר בהצעת חוק פרטית ולכן יתייחסו אליה רק כשתעלה לממשלה

29.08.2017, 07:42 | עמרי מילמן

למרות שיתוף הפעולה בין האופוזיציה לקואליציה בהצעת החוק לבטל את גיל הפרישה, כחלון, בינתיים, מסרב להתייחס להצעה שעל הפרק. מבחינת האוצר מדובר בהצעת חוק פרטית לכל דבר, ולכן יתייחסו אליה רק כשתעלה לממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

היו באוצר מי שהרימו גבה על כך שיוזמי החוק, חברי הכנסת מרב מיכאלי ודוד ביטן לא פנו לגורמי המקצוע בניסיון לתאם מולם את המהלך. שכן חקיקה בסדר גודל כזה, שתשנה את שוק העבודה, לא תעבור בלי עבודת אנשי המקצוע במשרדי הממשלה.

שר האוצר משה כחלון, צילום: שאול גולן שר האוצר משה כחלון | צילום: שאול גולן שר האוצר משה כחלון, צילום: שאול גולן

בכירי האוצר מתנגדים בשלב זה להצעת החוק שהופכת את הקביעות לבעיה שלא נפתרת לעולם. מבחינת האוצר, גם כמי שאחראי במידה רבה על שוק העבודה בארץ, וגם בתור מעסיק של כל המגזר הציבורי, הצעת החוק הזו מסוכנת למגזר הציבורי שכן כאשר לעובד יש קביעות, גיל הפרישה הוא האפשרות היחידה של המעסיק לסיים את ההעסקה.

יש מי שמקווה שנושא גיל פרישה לנשים יעלה שוב לסדר היום. ההערכות הן כי בטרם תעלה ההצעה לממשלה ינסו במשרד האוצר לשכנע את יוזמי החוק לשנות אותו כך שלא ייתן בנקודת הפרישה לגמלאות את עיקר הכח לעובד.

ממשרד האוצר נמסר כי לא יתייחס לנושא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות