אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנורה המרוויחה הגדולה בארץ מעסקת קייט פארמה: 160 מיליון שקל

מנורה המרוויחה הגדולה בארץ מעסקת קייט פארמה: 160 מיליון שקל

מרבית גופי ההשקעות בישראל החזיקו בשלבים שונים מניות של קייט פארמה, אך מרביתם מיהרו להיפטר מאחזקה זו. יוצאת דופן היא חברת מנורה ששמרה על מניותיה וצפויה לרשום אקזיט נאה. מרוויחה גדולה נוספת היא מגדל

28.08.2017, 22:53 | מאיר אורבך ורחלי בינדמן

סבלנות היא תכונה חשובה שלא הרבה גופי השקעות מקומיים ניחנים בה. מרבית גופי ההשקעה בישראל החזיקו בשלבים שונים מניות של קייט פארמה שהיום דווח על מכירתה תמורת 12 מיליארד דולר, אך מרביתם מיהרו להיפטר מאחזקה זו. יוצאת דופן היא חברת מנורה אשר שמרה על מניותיה וצפויה לרשום אקזיט נאה מאוד.

קראו עוד בכלכליסט

חלק נכבד מבתי השקעות בישראל זכו להנות מההשקעה גם אם רובם לא השקיעו בחברה במישרין. ל"כלכליסט" נודע שקרן פונטיפקס 2 אשר הגיעה לסיום דרכה חילקה את מניות קייט פארמה בהן החזיקה לכל משקיעיה. פונטיפקס 2 השקיעה בקייט פארמה כ־3.8 מיליון דולר וחילקה למשקיעיה מניות בשווי כולל של 120 מיליון דולר בעת החלוקה. רן נוסבאום, שותף מייסד בפונטיפקס, היה המשקיע הראשון בחברה וחבר בדירקטוריון החברה מהיום הראשון שלה ועד היום. הקרן עצמה היתה המשקיעה המוסדית הראשונה של החברה. 

מייסד קייט פארמה ד"ר אריה בלדגרין מייסד קייט פארמה ד"ר אריה בלדגרין מייסד קייט פארמה ד"ר אריה בלדגרין

בין הגופים המוסדיים שקיבלו את מניות קייט פארמה ניתן לציין את מנורה, הראל, הפניקס, איילון, מיטב דש ואלטשולר שחם. מרבית מהגופים מכרו את אחזקותיהם לפני האקזיט הגדול ביניהם מיטב דש, אלטשולר שחם והפניקס וככל הנראה רשמו תשואה נאה על האחזקה אבל לא בשווי של האקזיט. גם חברת קרדן מכרה את כל אחזקותיה בקייט פארמה בהנפקה של החברה.

המרוויחה הגדולה מהעסקה היא מנורה שמחזיקה מניות של קייט פארמה בשווי של 700 מיליון שקל. הרווח לעמיתים לפי השווי הצפוי בעסקה ביחס למצב הקיים כ־160 מיליון שקל והתרומה לתשואה של מנורה החודש היא כ־0.2%. מנורה היתה גם משקיעה משמעותית במובילאיי וגרפה שם רווח של 120 מיליון שקל.

מרוויחה גדולה נוספת היא חברת הביטוח מגדל אשר החזיקה ערב ההכרזה על האקזיט מניות בשווי של 18 מיליון דולר לפני האקזיט וכעת הן שוות כ־25 מיליון דולר כתוצאה מהעלייה של המניות במסחר. מגדל מלווה את קייט פארמה מ־2015 ועל פי הערכה צפויה לרשום תשואה גבוהה מאוד על ההשקעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות