אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורנשטיין הורה לרו"ח של פישמן להעביר לנאמן את דו"חות כל החברות צילום: שאול גולן

אורנשטיין הורה לרו"ח של פישמן להעביר לנאמן את דו"חות כל החברות

מדובר בדו"חות שהוכנו לשרשרת החברות ב-7 השנים האחרונות. השופט: "הדבר יסייע בידי הנאמן למלא את תפקידו ולהתחקות אחר נכסי החייב, שעה שהנסתר רב על הגלוי"

29.08.2017, 12:01 | זוהר שחר לוי
בית המשפט המחוזי בתל אביב הורה היום (ג') למשרד רו"ח של קבוצת החברות של משפחת פישמן להעביר את כל הדו"חות הכספיים שהוכנו לשרשרת החברות במשך 7 השנים האחרונות לידי הנאמן. "הדבר יסייע בידי הנאמן למלא את תפקידו ולהתחקות אחר נכסי החייב, שעה שהנסתר רב על הגלוי", כתב השופט איתן אורנשטיין בהחלטתו.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת החודש פנה הנאמן לנכסיו של איש העסקים אליעזר פישמן, עו"ד יוסי בנקל, לבית המשפט בדרישה לקבלת המידע החשבונאי מידי משרד רו"ח אבידור ברדיצ'ב גזית. לפי בקשתו, עליו לקבל את הדו"חות הכספיים השנתיים שהוכנו על ידי המשרד במהלך 7 השנים האחרונות עבור כל החברות המחזקות באופן עקיף על ידי פישמן.

משפחתו של פישמן התנגדה לבקשת הנאמן. באמצעות עו"ד שולי גולדבלט הם טענו כי ישיבו לשאלות ספציפיות באופן נקודתי אך לא את הדו"חות. "בקשתו של הנאמן", אמרו, "היא מסווה לניסיון נוסף שלו להוסיף לחקור ולהשיג ראיות בעניינים שכבר הוגשו לגביהם הליכים משפטיים. הבקשה חורגת מהוראות הפקודה בנוגע לסמכויות החקירה של בעל תפקיד". עוד ציינו כי מדובר ב"בקשה רחבה ובלתי מידתית בעליל".

השופט איתן אורנשטיין. בית המשפט קבע כי משרד רו"ח ימציא את המסמכים לנאמן עד ל-10 בספטמבר , צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין. בית המשפט קבע כי משרד רו"ח ימציא את המסמכים לנאמן עד ל-10 בספטמבר | צילום: אוראל כהן השופט איתן אורנשטיין. בית המשפט קבע כי משרד רו"ח ימציא את המסמכים לנאמן עד ל-10 בספטמבר , צילום: אוראל כהן

היום קיבל כאמור השופט אורנשטיין את עמדת הנאמן, עו"ד בנקל. לפי בית המשפט יש חשיבות בקבלת המסמכים על ידי בעל התפקיד. "אדגיש במיוחד", הוסיף השופט, "את נסיבות המקרה המיוחד של החזקות במניות במספר רב של תאגידים על ידי החייב, תוך שרשורים, פעילות והדדיות בין החברות שכל אלה מצדיקים קבלת הדו"חות הכספיים של החברות שמניותיהן מוחזקות בשרשור על ידי החייב. הדבר יסייע בידי הנאמן למלא את תפקידו ולהתחקות אחר נכסי החייב, שעה שהנסתר רב על הגלוי".

אליעזר פישמן בביתהמ"ש (ארכיון), צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן בביתהמ"ש (ארכיון) | צילום: אוראל כהן אליעזר פישמן בביתהמ"ש (ארכיון), צילום: אוראל כהן

בהחלטה צוין עוד כי מדובר בחייב "אשר העיד על הקשרים ההדוקים בין החברות, באופן שמקים מסד לקבלת הדוחות הכספיים גם של חברות שמניותיהן מוחזקות בשרשור על ידי החייב".

לפי השופט אורנשטיין, פישמן לא הכחיש שהוא עצמו כבעל מניות קיבל את הדוחות הכספיים של החברות ולכן הנאמן שבא בנעליו זכאי ככזה לקבל לידיו את הדוחות גם כן. "עסקינן", נכתב, "בדוחות כספיים מבוקרים, שאמורים לשקף את המציאות כהוויתיה ויש להניח שאין הם כוללים פרטים מוכמנים שיש בהם משום פגיעה בחייב או באשתו ושאין לחשוף אותם לפני הנאמן לנכסיו".

בית המשפט קבע כי משרד רו"ח ימציא את המסמכים לנאמן עד 10 בספטמבר כשמדובר בדו"חות שהוכנו על ידי המשרד ב-7 השנים האחרונות לאותן חברות.

הנאמן יוסי בנקל , צילום: אוראל כהן הנאמן יוסי בנקל | צילום: אוראל כהן הנאמן יוסי בנקל , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות