אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתוני הגלישה של בני הנוער: 35% מדווחים שנפגעו

נתוני הגלישה של בני הנוער: 35% מדווחים שנפגעו

מחצית מהילדים בישראל משתמשים יותר מ-4 שעות ביום באינטרנט. סקר חדש מעלה כי יותר משליש מהם מדווחים שחוו בשנתיים האחרונות שיימינג, הפצת תמונות פוגענית או חרם. וכמה הודו שפגעו באחר?

29.08.2017, 16:14 | יואב סטולר
35% מבני הנוער בישראל חוו פגיעה כלשהי ברשת בשנתיים האחרונות - כך עולה מסקר שערך איגוד האינטרנט הישראלי. הסקר נערך בקרב כ-1,000 איש מהאוכלוסייה היהודית בלבד, כשמחציתם בוגרים ומחציתם ילדים בני 7-18.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת הפגיעה ברשת עליה דיווחו הקטינים – 16% מהם העידו שחוו שיימינג, 13% חוו פריצה לחשבון, 9% חוו הפצת תמונה מביכה או אישית, 6% חוו התחזות ו-5% חוו חרם. 17% מכלל הילדים הודו שהשתתפו בפגיעה באחר ברשת.

החשיפה לתוכן מיני גבוהה אף היא על פי נתוני הסקר בקרב נוער. 62% מבני הנוער דיווחו כי נתקלו בתוכן מיני ברשת. עם זאת, חלקו בגילאים מתקדמים בהתבגרות ולכן מעניין יותר הוא החשיפה המוקדמת. 42% מתוך אלו שדיווחו, אמרו כי נתקלו בתוכן מיני בפעם הראשונה לפני גיל 12, כשלא נמצא הבדל מובהק בין נערים ונערות.

נוער דיגיטלי, צילום: סי די בנק נוער דיגיטלי | צילום: סי די בנק נוער דיגיטלי, צילום: סי די בנק

5% מבני הנוער השיבו כי העלו או שלחו תמונות חושפניות של עצמם, לעומת 3% מהמבוגרים. 4% מבני הנוער הודו שהם מחזיקים תמונות מיניות שלהם בסמארטפון, לעומת 1% בלבד בקרב המבוגרים. כמו כן, 34% מבני הנוער התחרטו על תכנים שהעלו או שלחו ברשת.

הרגלי הגלישה של הישראלים נבדקו אף הם בסקר ומצאו כי יותר מ-50% מכלל הציבור היהודי, מבוגרים וצעירים, גולשים ברשת למעלה מארבע שעות ביום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות