אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרקליט המדינה על חקירות ראש הממשלה: "דיני הראיות ולא דיני הכיכרות יכריעו" צילום: אוני' ת"א / חן גלילי

פרקליט המדינה על חקירות ראש הממשלה: "דיני הראיות ולא דיני הכיכרות יכריעו"

שי ניצן בוועידת המשפט: "נעשה כל מאמץ שאנשי ציבור לא יימלטו מאימת הדין ויורחקו מהזירה הציבורית". על ההפגנות המתקיימות מול ביתו של היועמ"ש אמר ניצן: "הן לא יגרמו לנו לקבל החלטה לפני שהחקירה תמצה את עצמה"

29.08.2017, 18:12 | משה גורלי

"השחיתות מסכנת את החברה בישראל. איננו מהססים לפעול נגד רמי המעלה בדרג הגבוה יותר עד ראשי ממשלה", כך לדברי, פרקליט המדינה שי ניצן שדיבר היום (ג') בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין.

"בשנים האחרונות הוגשו כתבי אישום שהסתיימו בהרשעות מהדהדות והוטל קלון. לאחרונה הוגשו כתבי אישום בפרשת 242 (פאינה קירשנבאום ופרשת הכספים הקואליציוניים – מ.ג.) ואין בכוונתנו להרפות. אנו פועלים באמצעות מעשים ולא דיבורים. נעשה כל מאמץ שאנשי ציבור לא יימלטו מאימת הדין ויורחקו מהזירה הציבורית". ניצן מנה סדרת ראשי עיר, רבנים ואנשי ציבור נוספים וסיכם: "מדינת ישראל אינה מדינה מושחתת. היא נלחמת בשחיתות ללא מורא וללא משוא פנים. מדינה מושחתת היא מדינה שאינה נלחמת בשחיתות.

שי ניצן פרקליט המדינה , צילום: יאיר שגיא שי ניצן פרקליט המדינה | צילום: יאיר שגיא שי ניצן פרקליט המדינה , צילום: יאיר שגיא

לדבריו, "חקירות ראש הממשלה בעיצומן ולא נוכל למסור פרטים שישבשו ולא נוכל להרוות את הצמא למידע. הפרשות נחקרות באינטנסיביות, בליווי היועץ המשפטי שנחוש למצות את החקירות ולהגיע לתוצאה במהירות האפשרית אבל לא תישאר אבן הפוכה והחקירות יימשכו ככל הנדרש. אם ניכנע ללחץ ונחליט לפני שייאספו כל הראיות נמעל בתפקידנו. דיני הראיות ולא דיני הכיכרות יכריעו. הניחו לנו למלא את התפקיד. תנו לנו להחליט לפי שיקולים ענייניים.

ניצן התייחס להפגנות סמוך לביתו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט בפתח תקווה בנוגע לתפקודו בחקירות ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לדבריו, "ההפגנות דורשות החלטה עכשיו. ככלל יש להתיר הפגנות נגד היועץ, פרקליט המדינה והמשטרה, ובלבד שהן מתקיימות בהתאם לחוק ולפסיקת בתי המשפט. החקירות בענייני ראש הממשלה נעשות באופן יסודי ומעמיק. ההפגנות לא יגרמו לנו לקבל החלטה לפני שהחקירה תמצה את עצמה. קבלת החלטה לפי החלטה פוליטית או הפגנה היא הטיית משפט".

מוקדם יותר התייחס לכך גם מנדלבליט עצמו ואמר כי "הבהרתי בעבר - חופש הביטוי והזכות להפגין הם זכויות יסוד במדינה דמוקרטית. כשהדברים נוגעים בי אישית לא אתייחס לעניין והוא מסור לידי ביקורת שיפוטית. החקירות השונות ממשיכות בפיקוחי במלוא המרץ, אין קיצורי דרך, יש להפוך כל אבן. אכיפת חוק אינה עניין פוליטי ולא אתן לכך לקרות".

עוד אמר ניצן כי "היום הוגש כתב אישום נגד אדם (אסי אבוטבול - מ"ג) שנאשם שרצח את עו"ד יורם חכם וארתור רוזן. המשטרה ראויה לכל שבח במאמציה במלחמה בפשע המאורגן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות