אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: קוסרשאהי ימונה למנכ"ל אובר; "אנו ברי מזל" צילום: איי פי

עכשיו זה רשמי: קוסרשאהי ימונה למנכ"ל אובר; "אנו ברי מזל"

מנכ"ל סוכנות הנסיעות המקוונות אקספדיה ב-12 השנים האחרונות נענה להצעת אובר - וקיבל רשמית את תפקיד המנכ"ל. הדירקטוריון שיבח את קוסרשאהי וקרא לעובדים לפנות אליו בשאלות והצעות

30.08.2017, 07:33 | שירות כלכליסט

אובר הודיעה הלילה רשמית שדארה קוסרשאהי (Dara Khosrowshahi), מנכ"ל סוכנות הנסיעות המקוונות אקספדיה ב-12 השנים האחרונות, נענה להצעת החברה וקיבל את תפקיד מנכ"ל אובר. אתמול בערב פרסמה הודעה על המינוי, שבה נאמר: "אנו ברי מזל בכך שהשגנו מנהיג בעל ניסיון, כישרון וחזון כמו דארה".

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

קוסרשאהי (48), אמריקאי ממוצא איראני, בעל תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה (אונ' בראון, רוד איילנד) הוביל את אקספדיה כמנכ"ל מאז 2005. מניית החברה הנסחרת בנאסד"ק טיפסה מתחילת השנה ב-32%, וב-10 השנים האחרונות ב-432%.

 

דארה קוסרשאהי מנכ"ל אובר החדש, צילום: Expedia דארה קוסרשאהי מנכ"ל אובר החדש | צילום: Expedia דארה קוסרשאהי מנכ"ל אובר החדש, צילום: Expedia

דירקטוריון אובר פרסם הודעה לעובדי החברה, בה שיבח את קוסרשאהי, סיפר על עברו והישגיו וקרא לעובדים לפנות למנהל החדש שלהם בשאלות ופניות. ההחלטה התקבלה לאחר חיפוש מתמשך, שהחל בעקבות התפטרותו של מנכ"ל ומיייסד החברה טרוויס קלאניק ביוני האחרון. קלאניק הודיע על פרישה מהחברה לאחר לחץ מצד משקיעים בכירים, בעקבות שורה של גילויים על תרבות קלוקלת בהנהגת החברה, ובכלל זה אירועים חוזרים של הטרדות מיניות.

קוסרשאהי יידרש להתמודד בראש ובראשונה עם התדמית הבעייתית של החברה, ועם הקשר הבעייתי של ההנהלה עם בעלי המניות. מעבר לכך יידרש המנכ"ל החדש למלא שורה של משרות בכירות, ובכלל זה סמנכ"ל כספים, סמנכ"ל תפעול ומזכיר חברה - לאחר שהבכירים שהחזיקו במשרות אלה פרשו מאובר על רקע התרבות הניהולית שלה.

המשימה העיקרית, בטווח הפחות מיידי, תהיה להעביר את אובר לרווח: בשבוע שעבר דיווחה אובר על הפסד של 645 מיליון דולר ברבעון השני (לצד עלייה של 119% בהכנסות ל-1.75 מיליארד דולר). אובר היא חברה פרטית ולכן לא מחייבת לפרסם דו"חות כספיים. עם זאת, המשבר התדמיתי איתו מתמודדת החברה אילץ אותה להציג מידע על ביצועיה הכספיים, בניסיון להפיג חששות בקרב משקיעים ולהוכיח שחרף קמפיין ציבורי נרחב נגדה והיעדר מנכ"ל - הפעילות העסקית שלה עדיין מתנהלת כשורה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות