אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: תשתית ראייתית בפרשת המעילה באל על

המשטרה: תשתית ראייתית בפרשת המעילה באל על

המשטרה הודיעה כי סיימה את חקירתה כנגד שלושה מעובדי החברה במזרח אירופה וכי התגבשה תשתית להעמדתם לדין בעבירות מרמה, הונאה, הלבנת הון ועבירות מס. על פי הערכות, החשודים שלשלו לכיסיהם מיליוני שקלים באופן לא חוקי

30.08.2017, 10:23 | זוהר שחר לוי

המשטרה הודיעה היום (ד') כי סיימה את חקירתה כנגד שלושה עובדי חברת אל על שעבדו במזרח אירופה וכי התגבשה תשתית ראייתית להעמידם לדין בעבירות מרמה, הונאה, הלבנת הון ועבירות מס. תיק החקירה יועבר כעת לפרקליטות שם ישקלו אם להגיש כתבי אישום. התשתית הראייתית מתייחסת לעובדים שעבדו בנציגויות ברומניה ובפולין, בהם חשב ומנהלת הסניף. על פי הערכות, וכפי שעלה בחקירה, השלושה שלשלו לכיסיהם מיליוני שקלים באופן לא חוקי.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

מטוס אל על, צילום: סיוון פרג מטוס אל על | צילום: סיוון פרג' מטוס אל על, צילום: סיוון פרג

בינואר 2015 נעצרו על ידי חוקרי להב 433 שני עובדים שפוטרו מחברת אל על בחשד שמעלו בכספי החברה. החקירה החלה לאחר תלונה של החברה בעקבות ביקורת פנימית שלה. לאחר שהוגשה התלונה התנהלה ביאל"כ חקירה סמויה, אז עלה החשד כי במהלך השנים 2007-2013 בהיותם עובדי החברה, מעלו העובדים בכספי החברה, תוך שהם עושים שימוש במסמכים שזייפו.

במסגרת החקירה שנוהלה בשיתוף רשות המסים ובליווי המחלקה הכלכלית נחקרו מספר מעורבים שעבדו בשנים אלו בנציגות אל על ברומניה כשנטען כי מעלו בכספי החברה בהיקפים עצומים.

הבוקר מודיעה המשטרה כי החקירה בפרשה זו הסתיימה וכי "התגבשה תשתית ראייתית" לכאורה לביסוס החשד לגבי שלושה מעורבים, כל אחד על פי חלקו, למעורבות בעבירות על חוק איסור הלבנת הון, פקודות מס הכנסה, זיוף בידי עובד ציבור, גניבה בידי עובד ציבור, רישום כוזב במסמכי תאגיד, מרמה והפרת אמונים בתאגיד וקבלת דבר במרמה.

ממצאי החקירה מעלים חשד כי שלושת החשודים נהגו להוציא כספים במרמה מחברת אל על, במגוון שיטות ולאורך שנים, ובכלל זה: העברת כספים במרמה מחשבונות החברה לחשבנות אחרים שפתחו בחו"ל, משיכת כספים מקופת החברה לצרכים פרטיים, הגדלת נפח החזרי ההוצאות האישיות מהחברה, הגשת חשבוניות מזויפות להחזר הוצאות כלליות, משיכת כספים מקופת החברה ללא קבלה ומשיכת כסף מזומן מהבנק ומהכספת. החקירה נמשכה משנת 2015 בין היתר בשל מורכבותה ובשל צורך בקבלת אישורים לערוך חיקורי דין בפולין ורומניה.

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון, שם יוחלט אם להגיש נגד המעורבים כתבי אישום.

מטעם עו"ד שרון פישמן מפירמת עורכי הדין דורון- טיקוצקי-קנטור-גוטמן-צדרבוים ושות', המייצגת את מנהלת סניף אל על לשעבר החשודה בפרשה נמסר כי "כעת, משיעבור התיק לפרקליטות וייבחן, יוברר כי אין ראיות כנגד מרשתי ואין לה כל נגיעה לעבירות המיוחסות לחשב החברה. מרשתי נפלה קורבן להונאה מחושבת שככל הנראה בוצעה על ידי אחרים".

עו"ד מתן סדן המייצג את אחד העובדים החשודים מסר: "החקירה מתנהלת כשנתיים וחצי. חומר החקירה עדיין לא בידיי, לכשיגיע - נגיב בהתאם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות