אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות ההתחייבות: גלובוס מקס לא תידרש לפתוח בית קולנוע במתחם "עזריאלי שרונה" צילום: צביקה טישלר

למרות ההתחייבות: גלובוס מקס לא תידרש לפתוח בית קולנוע במתחם "עזריאלי שרונה"

שופט בית המשפט המחוזי ירושלים, עודד שחם, אישר את הבקשה שהוגשה בהסכמת שני הצדדים, לוותר לנאמני הרשת על ההסכם שנחתם מול קבוצת עזריאלי להקים בית קולנוע בקומת הכניסה למתחם

30.08.2017, 14:03 | אורנה יפת

רשת גלובוס מקס, הנמצאת בהליך הקפאת הליכים, לא תחויב לעמוד בהתחייבות לפתיחת בית קולנוע ב"מתחם עזריאלי שרונה" ולא תידרש לתת פיצוי כספי לקבוצת עזריאלי. שופט בית המשפט המחוזי ירושלים, עודד שחם, אישר את הבקשה שהוגשה בהסכמת שני הצדדים, לוותר לנאמני הרשת על ההסכם שנחתם ב-29 בספטמבר 2016, מול קבוצת עזריאלי להקים בית קולנוע בקומת הכניסה למתחם.

קראו עוד בכלכליסט

הנאמנים, עו"ד גיל אורן, עו"ד אלונה בומגרטן ורו"ח בועז ברזילי, ביקשו לוותר על פתיחת בית הקולנוע בין היתר בשל עיכוב בהקמת מתחם בתי הקולנוע שנמצא בשלבי בינוי התחלתי בלבד. לפי הבקשה שהוגשה לבית המשפט, בין הצדדים נחתם חוזה לפיו כבר בספטמבר 2017 יהיה המתחם בנוי וייפתח לקהל במרץ 2018.

אלא שמאחר ועבודות הבינוי של המתחם נמצאות בשלבים התחלתיים הגיעו הנאמנים למסקנה כי לא ניתן יהיה לגשר על פערי הזמן ולעמוד בהתחייבויות וכי פתיחת המתחם איננה כלכלית לחברה. "קיימות ספיקות, שהועלו הן בחברה והן על ידי מתעניינים (גופים שהביעו התעניינות ברכישת גלובוס מקס – א"י), באשר לכדאיות הכלכלית של שכירות הנכס על פי התנאים שבהסכם", נכתב בבקשה לבית המשפט. "לאור בדיקת הסכם השכירות, הגיעו הנאמנים למסקנה כי אין כדאיות בהמשך ההתקשרות עם המשכירה בתנאי הסכם השכירות, ונראה כי ההסכם אינו נכס מהותי או חשוב במכירות החברה, אלא להיפך". לאור זאת ביקשו הצדדים מבית המשפט לשחרר אותם מההתחייבות.

סניף גלובוס מקס בכפר סבא, צילום: צביקה טישלר סניף גלובוס מקס בכפר סבא | צילום: צביקה טישלר סניף גלובוס מקס בכפר סבא, צילום: צביקה טישלר

הסרת החובה מול עזריאלי מגיעה לאחר שקבוצת מליסרון ניסתה להוציא את גלובוס מקס מקניון הקריון בטענה שחוזה השכירות מולה אינו בתוקף, וכי הרשת לא עמדה בתשלומים, אך נאמנ הרשת פנו לבית המשפט בבקשה לחייב את מליסרון להשאיר את בית הקולנוע בקריון בטענה כי מדובר במתחם מהותי וחשוב לצורך מכירת הרשת.

בשבוע שעבר חתמו הצדדים על הסכם במסגרתו בית הקולנוע ימשיך לפעול בקריון למשך עשר השנים הקרובות בדמי שכירות ודמי ניהול גבוהים יותר מאלו ששילמה גלובוס מקס לקריון, עד כה. בתוך כך, הודיעו הנאמנים כי הם מתנהלים מגעים לפתיחת מתחם בתי קולנוע חדש בעיר אשקלון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות