אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל וביין הציעו לקנות את חטיבת שבבי טושיבה ב-18 מיליארד דולר צילום: יצרן

אפל וביין הציעו לקנות את חטיבת שבבי טושיבה ב-18 מיליארד דולר

קבוצת משקיעים ביניהם חברת האחזקות וענקית הטכנולוגיה הגישו הצעה גבוהה מקודמותיה לרכישת החטיבה, שמייצרת נתח ניכר משבבי הפלאש בעולם. העסקה תלויה באישור ממשלת יפן

30.08.2017, 15:25 | רפאל קאהאן
קבוצת משקיעים בהובלת ביין קפיטל, בה נכללות אפל ו-SK Hynix הקוריאנית העלתה את הצעתה עבור חטיבת השבבים של טושיבה לכ-18.2 מיליארד דולר. על פי דיווח של רויטרס, ההצעה הגיעה לאחר ששיחות בין טושיבה לבין ווסטרן דיגיטל נכנסו להקפאה בגלל אי הסכמה בין הצדדים על גובה האחזקה העתידית של WD. ההצעה של הקבוצה הזו עומדת על כ-17.5 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

בעיה נוספת שעומדת בפני ווסטרן דיגיטל היא המאבק המשפטי שהיא מנהלת במקביל למו"מ על רכישת חטיבת השבבים, בה יש לה כבר שותפות דרך מיזם משותף של טושיבה וסאנדיסק. הבעיות האלה וחוסר ההסכמה על העמקת מעורבותה של WD הביאו למבוי סתום ולפי ההערכות, לווסטרן דיגיטל סיכוי קלוש לזכות באישור לרכישה.

שבב טושיבה, צילום: יצרן שבב טושיבה | צילום: יצרן שבב טושיבה, צילום: יצרן

הקבוצה שבראשות ביין הציעה שתחזיק בנתח של 46% וכך גם טושיבה. מדובר על הצעה נדיבה ביותר שתשאיר חלק ניכר מאחזקותיה של החברה היפנית בידיה, גם אם לא תחת שליטתה. היתרון של קבוצת ביין על פני ווסטרן דיגיטל היא שמדובר בקבוצה שמונה בעיקר משתמשים כאפל שרואים בחטיבה כספקית משנה של חלפים למוצריהן. ביין, מצידה, מצפה לייצר ערך עבור החטיבה ולמכור אותה ברווח נאה בהמשך הדרך.

אחת הבעיות שעומדות כיום בפני יצרניות האלקטרוניקה הגדולות היא המחסור הכרוני ברכיבי זיכרון פלאש שהחטיבה של טושיבה מתמחה בייצורן. זו תוצאה של כניסת אינטרנט הדברים וכן העלייה בפופולריות של מוצרי המובייל בעולם. ווסטרן דיגיטל מנסה להשיג דריסת רגל בעולם האחסון מבוסס פלאש כדי לחסום את מתחרותיה, סמסונג, היטאצ'י ועוד מספר יצרני רכיבי זיכרון וכוננים קשיחים. עד כה, ווסטרן דיגיטל ביססה את עסקיה על כוננים מכניים והיא זקוקה לגישה לטכנולוגיות פלאש כדי לקדם את המעבר לייצור זול ונוח של כונני SSD.

תהליך המכירה של חטיבת השבבים של טושיבה נמשך מזה תקופה ארוכה. החברה זקוקה נואשות למזומן כדי לממן את פשיטת הרגל של חטיבת האנרגיה הגרעינית שלה, ווסטינגהאוז. היא גם נמצאת במלכוד מול ממשלת יפן, שלא רוצה לראות את הטכנולוגיה של טושיבה זולגת לכיוון סין - אותה היא רואה כאיום פוטנציאלי. הצעה מוקדמת יותר של קבוצת משקיעים בשיתוף קרנות ממשלתיות זכתה בעבר, אך תביעה של ווסטרן דיגיטל לבית משפט מנעה את השלמתה והחזירה את החטיבה לשוק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות