אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצא ח"כ, נכנס ח"כ: דוד ראם נבחר ליו"ר אאורה

יצא ח"כ, נכנס ח"כ: דוד ראם נבחר ליו"ר אאורה

ראם יחליף בתפקיד את חבר הכנסת לשעבר מיכאל קליינר. על פי הודעת אאורה, הניסיון והידע של ראם בנדל"ן הצטבר בזכות כהונתו בשנים 1996-1989 כראש העיר קרית אתא

31.08.2017, 17:44 | אמיתי גזית ואלדר סונגו

דוד ראם, לשעבר ח"כ מטעם הליכוד מונה ליו"ר דירקטוריון חברת הנדל"ן אאורה השקעות. ראם מונה בעקבות התפטרות מפתיעה של היו"ר הקודם מיכאל קליינר. ב-1 באוגוסט העביר קליינר את מכתב ההתפטרות שלו לבעל השליטה בחברה, יעקב אטרצ'קי ולמחרת הודיעה על המהלך לחברי הדירקטוריון. מאז ועד עתה התנהלה החברה ללא יו"ר. לראם וקליינר עבר משותף כחברי כנסת מטעם הליכוד, ב-1998 שניהם פרשו מסיעת הליכוד-גשר-צומת והקימו יחד עם בני בגין את "חרות - התנועה הלאומית".

קראו עוד בכלכליסט

על פי הודעת אאורה, הניסיון והידע של ראם בנדל"ן הצטבר בזכות כהונתו בשנים 1996-1989 כראש העיר קרית אתא ויו"ר הועדה המקומית לתכנון ובניה של העיר.

בנוסף, שימש ראם כיו"ר העמותה למלחמה בסמים, יו"ר העמותה למען הקשיש ויו"ר חברת "שיכון ופיתוח". עוד כיהן ראם כסגן יו"ר מרכז השלטון המקומי בישראל, יו"ר הוועד למען השוטר - תחנת זבולון, חבר מועצת המנהלים בחברת שקמונה וחבר ועדת הכספים של ההסתדרות הציונית העולמית.

ברקע להתפטרותו של קליינר עומד הליך משפטי שמנהל כנגד החברה והדירקטורים שבה תומר שוחט, אחד מבעלי המניות.

בנובמבר 2016 הודיעה רשות ניירות ערך כי תסייע במימון ההליך נגד אאורה השקעות. הטענה העיקרית נגד החברה היא כי ההחלטה על התקשרותה עם משרד עורכי דין שבבעלות סיגל אטרקצ'י, רעייתו של בעל השליטה באאורה יעקב אטרקצ'י, התקבלה שלא כדין. בשלב זה מתנהל הליך קדם משפטי בו דורש שוחט מאאורה להציג את כל המסמכים הקשורים לבחירת משרד עורכי הדין. עם קבלת המסמכים הוא צפוי להגיש תביעה נגזרת. שוחט טוען כי שכר הטרחה שקיבלה עו"ד אטרקצ'י - 1.5% לכל דירה שנמכרה - גבוה משמעותית מהמקובל בשוק, וידרוש מהדירקטורים עצמם (שהצביעו בעד המינוי) להחזיר את ההפרש.

קליינר מצידו מכחיש כי התפטרותו קשורה להליך המשפטי וטוען כי אינו מוטרד ממנו שכן לדבריו "תביעת שוחט בעניין עוה"ד גם מופרכת וגם מונעת משיקול זר מובהק".

אאורה היא חברה יזמית בתחום הנדל"ן בישראל. החברה מקדמת כיום 36 פרויקטים בשלבים שונים של תכנון, שיווק ובניה הכוללים למעלה מ-10 אלף יחידות דיור. כמו כן, החברה עוסקת בפרויקטים של פינוי בינוי והתחדשות עירונית.  

דוד ראם יו"ר הדירקטוריון הנבחר דוד ראם יו"ר הדירקטוריון הנבחר דוד ראם יו"ר הדירקטוריון הנבחר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות