אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק ננעלה בעליות לאחר דוח התעסוקה; נאסד"ק קבע שיא בפעם ה-46 השנה צילום: רויטרס

ניו יורק ננעלה בעליות לאחר דוח התעסוקה; נאסד"ק קבע שיא בפעם ה-46 השנה

דאו ג'ונס, שעלה במהלך המסחר מעל 22 אלף נקודות, ננעל לבסוף מתחת לרף. הנפט רשם את השבוע החמישי הרצוף של ירידות; הפעילות התעשייתית בארה"ב בשיא של 6 שנים; דו"ח התעסוקה הצביע על עלייה קלה בשיעור האבטלה ועל תוספת משרות קטנה במעט מהצפי

01.09.2017, 23:04 | כלכליסט

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה ובורסות וול סטריט: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי קאק דאקס פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

23:00 - המסחר בוול סטריט ננעל הערב (ו') בעליות, כאשר נאסד"ק קבע שיא בפעם ה-46 מאז תחילת 2017. דאו ג'ונס, שבמרבית שעות המסחר שהה מעל רמה של 22 אלף נקודות, ננעל לבסוף ברמה של 21,988 נקודות עם עלייה של 0.2%. מדד S&P 500 התחזק ב-0.2% ומדד נאסד"ק עלה בשיעור של 0.1% וקבע את השבוע הטוב ביותר השנה. מחר יוצאים הסוחרים לחופשת לייבור דיי, והמסחר בניוו יורק יתחדש רק ביום שלישי.

22:50 - הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ יכריז ביום שלישי על החלטה בנוגע למדיניות ההגירה בעידן אובמה - כך הודיעה דוברת הבית הלבן שרה הוקאבי סנדרס. תוכנית ההגירה הנדחית לילדות, או בראשי תיבות באנגלית DACA מעניקה דחיית גירוש ל-800 אלף איש שהובאו לארה"ב כילדים. מוקדם יותר היום הודיע טראמפ כי ההכרזה שלו תצא היום או לכל המאוחר ביום שני, וכעת כאמור מודיעים בבית הלבן שההכרזה תתרחש ביום שלישי, לאחר חופשת הלייבור דיי.

הנשיא טראמפ, צילום: איי פי הנשיא טראמפ | צילום: איי פי הנשיא טראמפ, צילום: איי פי

21:40 - הנפט חתם בשעה זו שבוע חמי רצוף של ירידות, כשאיבד השבוע 1.2% מערכו. היום (ו') עלה מחיר הנפט ב-0.1% ומחיר חבית נפט מסוג WTI למסירה בחודש אוקטובר עלו ב-0.1% למחיר של 47.29 דולר.

21:00 - מחיר הזהב עלה היום ב-0.6% בבורסת הסחורות של ניו יורק ונקבע על 1,330.4 דולר לאונקיה. בסיכום שבועי רשם הזהב עלייה של 2.5%.

19:00 - המסחר בבורסות אירופה ננעל הערב (ו') בעליות שערים, כאשר המסחר בלונדון ננעל בעליות זה היום השלישי ברציפות על רקע נתוני יצור טובים מהצפוי שהעידו על שיא של 4 חודשים. פוטסי עלה ב-0.1%, דאקס וקאק התחזקו ב-0.7% כל אחד. המדד הבריטי רשם עלייה שבועית של 0.5%, לאחר שהחששות מעימות בין ארה"ב וקוריאה פינו מעט את מקומם לטובת נתונים כלכליים. מדד הייצור התעשייתי בבריטניה זינק באוגוסזט לשיא של 4 חודשים כשנקבע על רמה של 56.9 נקודות, לעומת קריאה של 55.3 נקודות ביולי.

קובעי המדיניות בבנק האירופי המרכזי, ECB, לא יחליטו עד דצמבר בנוגע לצמצום תוכנית רכישות האג"ח - כך מדווחת היום סוכנות הידיעות בלומברג. לפי הדיווח, קובעי המדיניות בבנק לא יגיעו להחלטה אודות היקף הרכישות בשנה הבאה עד שבועיים לפני שיפוג תוקפה של התוכנית הנוכחית, כך לפי אנשים המעורים בנושא. בעוד שמועצת המנהלים תערוך את השיחות הרשמיות הראשונות בנושא בשבוע הבא, נמסר כי בבנק אין לחץ למהר ולהחליט בנושא. הפגישה האחרונה השנה תיערך ב-14 בדצמבר. דובר הבנק האירופי סירב להתייחס לדברים.

נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, צילום: איי אף פי נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי | צילום: איי אף פי נשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, צילום: איי אף פי

17:10 - הפעילות התעשייתית בארה"ב עלתה באוגוסט לשיא של 6 שנים, כך לפי סקר מנהלי הרכש שתפרסם היום (ו'). המכון לניהול אספקה בארה"ב דיווח כי מדד הייצור באוגוסט טיפס לקריאה של 58.8 נקודות, לעומת 56.3 נקודות ביולי - הקריאה הגבוהה ביותר מאז אפריל 2011. כלכלנים שהשתתפו בסקר של מרקטווץ' ציפו לקריאה של 56.8 נקודות, כאשר כל קריאה מעל 50 נקודות משמעה שיפור בתנאים.

בשעה זו התפרסם גם סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן, עם קריאה של 96.8 נקודות באוגוסט - ירידה לעומת הקריאה בתקופה המקבילה אשתקד שעמדה על 97.6 נקודות. עם זאת, הסנטימנט נשאר עדיין גבוה מהשפל של שמונה חודשים שנרשם ביולי - 93.4 נקודות. כלכלנים עוקבים אחר סנטימנט הצרכנים על מנת לאתר רמזים אודות הצריכה הפרטית, שנחשבת לעמוד השדרה של הכלכלה.

16:30 - המסחר בבורסות ניו יורק נפתח היום (ו') בעליות שערים אחרי דו"ח התעסוקה שפורסם לפני כשעה. המדדים עולים בשיעור של 0.2% בשעה זו. מדד דאו ג'ונס חצה את רף 22 אלף הנקודות.

15:30 - דו"ח התעסוקה בארה"ב: מספר המשרות שנוספו למשק האמריקאי בחודש אוגוסט עמד על 156 אלף. הצפי עמד על תוספת של כ-170 אלף משרות. שיעור האבטלה עלה מ-4.3% ל-4.4%.

14:10 - חודש מסחר חדש ייפתח היום בניו יורק, והצפי הוא לעליות קלות של 0.2%. עם זאת, עלייה בשיעור זה לפחות עשוי להביא את דאו ג'ונס לראשונה מעבר לרף 22 אלף הנקודות. את חודש אוגוסט סגר מדד S&P 500 בעלייה קלה מאוד של פחות מ-0.1%, דאו ג'ונס סגר אתמול עלייה חודשית של 0.3% ונאסד"ק רשם בחודש שעבר עלייה כוללת של 1.3%.

וול סטריט, צילום: שי סלינס וול סטריט | צילום: שי סלינס וול סטריט, צילום: שי סלינס

בתום המסחר ייצאו המשקיעים בניו יורק לחופשת סוף שבוע ארוכה: ביום שני לא יתקיים מסחר בשל ציון יום העבודה, מועד בעל מעמד פדרלי בארה"ב. לנוכח הסופ"ש הארוך, והעובדה שרבים מאנשי השוק יוצאים לחופשה מוקדמת, המחזורים במסחר היום צפויים להיות נמוכים יחסית.

בחזית המאקרו, היום יתפרסם דו"ח התעסוקה החודשי: על פי תחזיות הכלכלנים, לשוק העבודה האמריקאי נוספו בחודש שעבר 170 אלף משרות חדשות ושיעור האבטלה נותר ללא שינוי, 4.3%. נתון שכר שעת עבודה צפוי להציג עלייה של 0.2%.

מניות במרכז:

חברה חדשה תחל להיסחר היום בניו יורק: דאודופונט (DowDuPont), ענקית הכימיקלים שנוצרה בעקבות המיזוג בין דו פונט לדאו כימיקל. מניית דאודופונט תחליף את זו של דו פונט במדדים, כולל בדאו ג'ונס, ותיסחר תחת סימול DWDP. הכניסה של המניה החדשה צפויה להשפיע באופן קל על דרך החישוב של מדד דאו ג'ונס, ובאופן ספציפי על המשקל שמוענק לכל מניה במדד. שווי השוק הגדול של החברה הממוזגת ישנה לראשונה מזה שנתיים את נתון ה-divisor, המספר הקובע בחישוב המשקל האמור (שעומד כעת על 0.146021281).

קמעונאית הביגוד הספורטיבי לולולמון (Lululemon Athletica) מטפסת ביותר מ-5.5% בטרום מסחר לאחר הדוחות שפרסמה. הכנסות החברה ברבעון השני עלו ב-13% ל-581 מיליון דולר. הרווח ירד ב-9% ל-48.7 מיליון דול או 36 סנט למניה. הרווח המתואם עמד על 39 סנט למניה. ההכנסות והרווח התעלו על תחזיות האנליסטים, וכך גם המכירות בחנויות הזהות שעלו ב-7% - השוק צפה לעלייה של 4.2% בלבד.

 

14:00 - כלכלת יוון ממשיכה בהתאוששות: ברבעון השני צמחה ב-0.5% לעומת הרבעון הראשון וב-0.8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

13:35 - השלמת עסקה גדולה בתחום ה-IT: חברת מיקרו פוקוס (נסחרת בלונדון תחת MCRO) הכריזה היום על השלמת המיזוג עם פעילות התוכנה של חברת HPE - מהלך שיוצר את תאגיד התוכנה השביעי בגודלו בעולם ואת חברת הטכנולוגיה הבריטית הגדולה ביותר.

11:40 - הליש"ט מתחזקת ב-0.1% מול היורו לרמה של 0.919 יורו לליש"ט בעקבות נתוני יצור חיוביים שנרשמו בבריטניה. מול הדולר נרשמת התחזקות קלה ביותר לרמה של 1.293 דולר לליש"ט.

לפי נתוני היצור שפורסמו היום, בחודש שעבר רשם המדד הרלוונטי עלייה לרמה של 56.9 נקודות לעומת 58.4 נקודות ביולי. מדד התפוקה רשם שיא של שבעה חודשים עם עלייה לרמה של 58.4 נקודות. 

10:30 - בורסות אירופה פתחו את יום המסחר בעליות של עד 0.6% במדדים המובילים, ומדד סטוקס 600 האזורי עולה ב-0.4%. המשקיעים מעודדים מהסגירה החיובית אמש בוול סטריט ומהעליות שנרשמו בחלק מבורסות אסיה, וממתינים לדו"ח התעסוקה שיפורסם בהמשך בארה"ב. כמו כן יפורסמו נתוני יצור בספרד, בצרפת, בגרמניה ובאיטליה, כשבאחרונה יפורסמו גם נתוני התמ"ג. מניית יצרנית התרופות הבריטית אינדיביור צונחת ב-32% לאחר הודעתה כי תערער על פסיקת בית המשפט בארה"ב לפיה חברת ד"ר רדי לא הפרה את הפטנטים שלה.

בורסת לונדון, צילום: רויטרס בורסת לונדון | צילום: רויטרס בורסת לונדון, צילום: רויטרס

בתוך כך, מרבית בורסות אסיה סגרו את יום המסחר בעליות: ניקיי הוסיף 0.2%, שנגחאי התחזקה ב-0.2% ושנזן עלתה ב-0.6%. האנג סנג ננעל ביציבות לאחר שעלה במהלך היום, וקוספי נחלש ב-0.2%.

09:11 - בגזרת הסחורות: הנפט נחלש ב-0.6% לרמה של מעט פחות מ-47 דולר לחבית, זאת לאחר שבחודש שעבר איבד יותר מ-6% מערכו. הזהב מתחזק ב-0.2% לרמה של 1,324.7 דולר לאונקיה.

07:00 - בורסות אסיה נסחרות במגמה מעורבת, לאחר שאתמול ננעל המסחר בוול סטריט במגמה חיובית כשהמדדים דאו ג'ונס ו-S&P 500 נעלו חודש חמישי ברציפות של עליות והמשקיעים ממתינים לדו"ח התעסוקה החשוב שיתפרסם בארה"ב היום (15:30 לפי שעון ישראל). ניקיי יורד ב-0.1%, האנג סנג עולה ב-0.4% ושנגחאי מתחזקת ב-0.6%. מדד MSCI האזורי עולה ב-0.3%. הבורסות של מלזיה, אינדונזיה, סינגפור והפיליפינים סגורות לרגל חג לאומי.

העליות בבורסות סין והונג קונג מוסברות בנתון החיובי שהציג מדד קייג'ין הבודק את פעילות הייצור במדינה - עלייה לרמה של 51.6 נקודות באוגוסט לעומת 51.5 נקודות ביולי וצפי אנליסטים לירידה לרמה של 50.9. זהו שיא של חצי שנה במדד זה והוא מוסבר בעלייה החדה ביותר ביצוא מזה שבע שנים. אתמול פורסם כי מדד מנהלי הרכש בסין עלה באוגוסט לרמה של 51.7 נקודות, וגם במקרה זה נרשם גידול מעל לצפי.

בתוך כך הדולר מתחזק מעט מול הין היפני ונסחר סביב רמה של 110.1 ין לדולר לאחר שכבר הגיע ל-109.9 ין לדולר. הנפט נחלש ב-0.6% ונסחר סביב רמה של 47 דולר לחבית.

ין יפני, צילום: בלומברג ין יפני | צילום: בלומברג ין יפני, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות