אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענק IT חדש: הושלם מיזוג מיקרו פוקוס עם פעילות התוכנה של HPE צילום: shutterstock

ענק IT חדש: הושלם מיזוג מיקרו פוקוס עם פעילות התוכנה של HPE

החברה החדשה תיצור את תאגיד התוכנה השביעי בגודלו בעולם ואת חברת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בבריטניה; שווי העסקה - 8.8 מיליארד דולר

01.09.2017, 15:21 | יואב סטולר
מיקרו פוקוס הבריטית הכריזה היום (ו') על השלמת המיזוג עם פעילות התוכנה של HPE, לשעבר HP, במהלך שיוצר את תאגיד התוכנה השביעי בגודלו בעולם ואת חברת הטכנולוגיה הגדולה ביותר בבריטניה.

שווי העסקה עומד על 8.8 מיליארד דולר. המהלך נועד לאפשר ל-HPE, שפיצלה את תחום התוכנה, להתמקד בפעילויות בתחום הדאטה סנטר תוך יצירת מה שמכנים בחברה "מודל של IT היברידי".

 , צילום: רפאל קאהאן צילום: רפאל קאהאן  , צילום: רפאל קאהאן

כריס סו, ששימש כמנהל התפעול הראשי של HPE וכסגן נשיא בכיר ומנכ"ל HPE Software, מונה לתפקיד מנכ"ל מיקרו פוקוס. לדבריו, "אנו מאחדים שתי חברות שהן שילוב עוצמתי של טכנולוגיה וכישרון, שיחד יניעו חדשנות ממוקדת לקוח בקנה מידה ארגוני".

המהלך הנוכחי מהווה הוא העסקה הגדולה ביותר בתולדות מיקרו פוקוס.

ל-HPE יש שלוש פעילויות מרכזיות בתחום התוכנה, בהן הפעילות בישראל של חברת מרקורי אשר נרכשה ב-2006 בתמורה ל-4.5 מיליארד דולר. בישראל מעסיקה HP כ-2,500 עובדים בתחום התוכנה ביהוד ורעננה. עוד כוללת פעילות התוכנה את "אוטונומי", אותה רכשה HP ב-2011 תמורת 11 מיליארד דולר - בעסקה שזכורה כשערורייה גדולה עקב טענה לתשלום מוגזם; פעילות נוספת היא חברת ורטיקה שנקנתה ב-350 מיליון דולר ב-2011.

בתחילת 2015 פיצלה HP העולמית את החברה לשתי חברות - הראשונה HP Inc והשנייה HPE. בראשונה מתקדמת החברה בתחום ההדפסה והמחשוב ובחברה השנייה מתמקדת החברה בתחום הפתרונות למחשוב הארגוני, מחשוב ענן ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות