אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מקטנועים: חברה בווייטנאם תשקיע עד 3.5 מיליארד דולר בייצור מכוניות זולות צילום: בלומברג

תשכחו מקטנועים: חברה בווייטנאם תשקיע עד 3.5 מיליארד דולר בייצור מכוניות זולות

קבוצת הנדל"ן הגדולה במדינה הקימה חברה בת - המתכננת להציג את המכונית הראשונה מתוצרתה בתוך כשנתיים; את המנועים ייצרו חברות מאירופה וארה"ב

02.09.2017, 13:48 | בלומברג

וייטנאם רוצה להתחיל לייצר מכוניות עבור עשרות מיליוני רוכבי האופנועים והקטנועים שלה.

חברת הנדל"ן הגדולה במדינה, "וינגרופ" (Vingroup), מסרה כי היא מתכוונת להשקיע עד 3.5 מיליארד דולר כדי להקים מתחם מחקר, פיתוח וייצור רכבים, ומצפה להציג את המכונית הראשונה בתוך 24 חודשים. החברה, הממוקמת בהאנוי, מתכוונת לייצר רכבי סדאן וספורט-שטח וכן מכוניות חשמליות. כך לדברי יו"ר הקבוצה לה טי טו טוי.

"אנו מבקשים לייצר רכבים זולים ואיכותיים עבור תושבי וייטנאם" ,אמרה טוי בראיון לבלומברג.

ויניגרופ חתמה על מסמך הבנות עם בנק השקעות מרכזי בנוגע להלוואה אפשרית של עד 800 מיליון דולר, ואולם לפי טוי, החברה שואפת לממן את הפרויקט בעצמה.

החברה הבת החדשה תיקרא "ויניפאסט" (Vinifast), ולדברי טוי, לתפקיד המנכ"ל ימונה בכיר מאחת היצרניות הגלובליות. כמו כן, ויניגרופ מתכוונת להשתמש בשירותיהן של חברות עיצוב רכב איטלקיות. את הרכיבים העיקריים, בהם מנועים, ייצרו חברות מאירופה וארה"ב.

ויניגרופ החלה את דרכה כחברת נדל"ן, כעת היא תאגיד בן 7 חטיבות – כולל פעילות הרכב החדשה. אחת מהחברות הבנות של ויניגרופ, "ויניקום ריטייל" (Vincom Retail ) שממומנת בידי וורברג פינקוס, מתכננת הנפקה ראשונה לציבור, שייתכן כי תהיה הגדולה אי פעם במגזר הפרטי בווייטנאם.

יצוין כי גם בסין ובמלזיה מנסות חברות ליצור רכבים זולים כדי לפתות צרכנים מקומיים שמזה עשורים נוהגים לרכוש מכוניות של יצרניות גדולות כגון טויוטה ופולקסווגן.

וייטנאם, צילום: בלומברג וייטנאם | צילום: בלומברג וייטנאם, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות