אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאות מנכ"לים בארה"ב ביקשו מטראמפ: "אל תגרש ילדי מהגרים" צילום: איי אף פי, בלומברג, אי פי איי

מאות מנכ"לים בארה"ב ביקשו מטראמפ: "אל תגרש ילדי מהגרים"

מנכ"לי החברות הגדולות במשק האמריקאי, ובהם מארק צוקרברג, טים קוק וג'ף בזוס, פנו אל הנשיא בבקשה לא לבטל את תוכנית ההגנה על מהגרים שהגיעו באופן בלתי חוקי בהיותם ילדים. מייסד פייסבוק: "אנו זקוקים לממשלה שתגן עליהם"

02.09.2017, 19:29 | שירות כלכליסט

מנכ"לי החברות הגדולות במשק האמריקאי פנו אל הנשיא דונלד טראמפ בבקשה לא לבטל את תוכנית ההגנה על ילדים מהגרים.

התוכנית שהחלה לפעול ב־2012 מאפשרת למהגרים שהגיעו לארה"ב באופן לא חוקי בהיותם ילדים להישאר בה כל עוד יש להם רישיון עבודה בתוקף. בתוכנית רשומים כיום כ־800 אלף בוגרים צעירים, שזכו לכינוי דרימרז.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. קרוב להחלטה בנושא, צילום: גטי אימג נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. קרוב להחלטה בנושא | צילום: גטי אימג'ס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. קרוב להחלטה בנושא, צילום: גטי אימג

אתמול הודיע הנשיא כי הוא קרוב להחלטה בנושא, ולפי הדלפות מהבית הלבן הוא מתכוון לבטלה. כלומר, ארה"ב תפסיק להעניק רישיונות עבודה למהגרים הצעירים, שיהיו חייבים לעזוב אותה מסיבה זו.

"הדרימרז חיוניים לעתיד החברות שלנו ולעתיד הכלכלה שלנו", כתבו יותר מ־300 מנכ"לים בהצהרה משותפת. "הם אחת הסיבות שהיתרון התחרותי הבינלאומי שלנו צפוי להימשך".

מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג כתב בפוסט ברשת החברתית כי "אנו זקוקים לממשלה שתגן על הדרימרז". נוסף על צוקרברג חתמו על המכתב מנכ"ל אפל טים קוק, מנכ"ל אמזון ג'ף בזוס, מנכ"ל גוגל לארי פייג', מנכ"לית ג'נרל מוטורס מארי בארה ומנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה. האחרון אף ניסח פנייה אישית לבית הלבן עוד לפני המכתב המשותף וציין ש־27 מעובדי החברה זוכים להגנה מפני גירוש בזכות התוכנית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות