אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משקי הבית לוו יותר: זינוק של 62% בהכנסות מימון ישיר צילום : מימון ישיר

משקי הבית לוו יותר: זינוק של 62% בהכנסות מימון ישיר

דו"חות החברה־הבת של ביטוח ישיר חושפים המשך צמיחה בהכנסות וברווח, כשברקע מעקב של הפיקוח על הבנקים אחר הגידול בהיקף האשראי הצרכני

03.09.2017, 07:28 | רחלי בינדמן

דו"חות קבוצת ביטוח ישיר, שבשליטת משפחת שנידמן, חושפים טפח מדו"חות החברה־הבת (61.54%) מימון ישיר, שבעתיד צפויה להיות מונפקת.  

קראו עוד בכלכליסט

התוצאות מצביעות על המשך צמיחה חדה בהכנסות וברווחיות של פעילות האשראי הצרכני, זאת כשברקע תחילת מעקב מצד הפיקוח על הבנקים על תופעת העלייה בהיקף האשראי הצרכני. העלייה היא במערכת הבנקאית בכלל ובתחום ההלוואות לרכישת כלי רכב (שבו מתמחה מימון ישיר) בפרט.

מהדו

"חות עולה כי ההכנסות מאשראי צרכני ברבעון השני של 2017 הסתכמו ב־108 מיליון שקל - זינוק של 62% לעומת התקופה המקבילה אשתקד. במחצית הסתכמו ההכנסות ב־190.5 מיליון שקל - עלייה חדה של 44% לעומת התקופה המקבילה. הרווח הנקי הסתכם ברבעון ב־17 מיליון שקל - עלייה של 46% לעומת התקופה המקבילה; ואילו הרווח הנקי במחצית הסתכם ב־48.6 מיליון שקל - זינוק של 30% לעומת התקופה המקבילה.

באוגוסט ביצעה חברה ייעודית שבבעלות מימון ישיר (מימון ישיר הנפקות) עסקת איגוח של תיק הלוואות הרכב של מימון ישיר, בהיקף של כ־217 מיליון שקל. במסגרת העסקה הונפקה סדרת אג"ח מגובות בתזרים מזומנים הנובע מתיק ההלוואות האמור למשקיעים מוסדיים. אג"ח אלה זכו לדירוג Aa2 מחברת מידרוג. האג"ח העיקרית עומדת לפירעון באמצעות תזרים תשלומים שיתקבל מדי חודש מהלווים עד יולי 2022, היא צמודת מדד ונושאת ריבית שנתית של 2.4%.

ב־24 באוגוסט חתמה מימון ישיר על הסכם המחאה של תיקי הלוואות לחברה־האחות ישיר ביטוח תמורת 128 מיליון שקל. מדובר במכירת תיק הלוואות שנייה שמתבצעת בין החברות האחיות, לאחר שבאפריל מכרה מימון ישיר לישיר ביטוח תיקי הלוואות של לקוחות פרטיים לצורך רכישת כלי רכב ב־85 מיליון שקל.

ערן וולף מנכ"ל מימון ישיר, צילום : מימון ישיר ערן וולף מנכ"ל מימון ישיר | צילום : מימון ישיר ערן וולף מנכ"ל מימון ישיר, צילום : מימון ישיר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות