אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר לשעבר בלשכת נתניהו עוכב לחקירה בפרשת הצוללות צילום: אלעד גרשגורן

בכיר לשעבר בלשכת נתניהו עוכב לחקירה בפרשת הצוללות

פרסום ראשון: התפתחות דרמטית בתיק 3000 בעקבות עדותו של עד המדינה מיקי גנור. המשטרה עיכבה הבוקר לחקירה שישה חשודים בפרשה, בהם הבכיר לשעבר בלשכת ראש הממשלה, מפקד חיל הים לשעבר אליעזר (צ'ייני) מרום וקצינים בכירים במילואים. החוקרים פשטו על בתיהם ומשרדיהם של החשודים

03.09.2017, 08:00 | אלי סניור, ynet
פרשת הצוללות: בעקבות עדותו של עד המדינה מיקי גנור, עיכבה המשטרה הבוקר (יום א') לחקירה שישה חשודים, בהם בכיר לשעבר בלשכת ראש הממשלה. כמו כן, עוכבו לחקירה קצינים בכירים לשעבר בצה"ל, בהם מפקד חיל הים לשעבר אלוף במילואים אליעזר (צ'ייני) מרום.

קראו עוד בכלכליסט

מדוברות המשטרה נמסר כי הנחקרים חשודים בעבירות במישור הכלכלי וטוהר המידות. "השישה עוכבו הבוקר וכן נערך חיפוש בבתיהם ובמשרדים במטרה לתפוס מסמכים הרלוונטיים לחקירה", נכתב בהודעת המשטרה שהודיעה כי תעדכן אם תביא את הנחקרים לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם.

גנור מסר לחוקריו עדות מפורטת על העבירות הפליליות שעבר במסגרת פרשת הצוללות ועסקאות נוספות שבהן תיווך מול מערכת הביטחון. תוכן העדויות אסור בפרסום, אך בכיר במשטרה אמר בחודש שעבר כי גנור סיפר לחוקרים גם הקלטות ומסרונים. "הוא מביא לנו חומרים מצוינים", הודו במשטרה. 

 

עד המדינה, מיקי גנור, צילום: אוראל כהן עד המדינה, מיקי גנור | צילום: אוראל כהן עד המדינה, מיקי גנור, צילום: אוראל כהן

 

גנור, שהיה נציג המספנה הגרמנית טיסנקרופ הבונה את צוללות חיל הים, אמר בעדותו כי עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה, היה אמור לקבל עמלה הנאמדת ב-10 מיליון דולר בקירוב (כ-35 מיליון שקל) כדי לקדם את ההחלטה לרכישת הצוללות.

עורכי הדין יעקב וינרוט ועמית חדד מסרו לפני כחודש בשם עו"ד שמרון כי "הטענות המועלות על ידכם כל כך רחוקות מהמציאות עד שאין זה מתקבל על הדעת שעד המדינה מסר אותן במשטרה. מכל מקום, בכול התקופה שבה ייצג שמרון את מיקי גנור הוא פעל כעורך דין וכל פעולותיו היו כדין".

הצוללת תנין, צילום: intercepts.defensenews הצוללת תנין | צילום: intercepts.defensenews הצוללת תנין, צילום: intercepts.defensenews

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות