אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשרד להגנת הסביבה: דליפת אמוניה במפעל בשדרות צילום: עמית שעל

המשרד להגנת הסביבה: דליפת אמוניה במפעל בשדרות

הדליפה - של 200 ק"ג אמוניה - התרחשה במפעל עוף עוז בשדרות בסמוך למועצה האזורית שער הנגב; לפי המשרד, לא נמצאו ריכוזי אמוניה בשכונות הסמוכות

03.09.2017, 08:54 | ליאור גוטמן

המשרד להגנת הסביבה הודיע הבוקר (א') כי התרחשה דליפת אמוניה במפעל עוף עוז בשדרות, בסמוך למועצה האזורית שער הנגב. הכמות שדלפה מוערכת בכ-200 ק"ג אמוניה מתוך שש טונות של החומר המוחזקות במפעל, והדליפה אירעה כנראה במקטע בודד.

המשרד מסר שכונני איגוד ערים אשקלון ביצעו מדידות באזור מטעמו ולא נמצאו ריכוזי אמוניה בשכונות הסמוכות, הנמצאות במרחק של כ-200 מטר מגדר המפעל.  

השר להגנת הסביבה זאב אלקין, צילום: אלכס קולומויסקי השר להגנת הסביבה זאב אלקין | צילום: אלכס קולומויסקי השר להגנת הסביבה זאב אלקין, צילום: אלכס קולומויסקי

מהמשרד נמסר עוד כי "באירוע זה לא הייתה כל השפעה על הסביבה, זאת בשל המנגנונים המוטמעים בהיתר הרעלים של המפעל, המחלקים את הצנרת כולה למקטעים כך שנמנעה דליפה משמעותית. המשרד להגנת הסביבה יבדוק את דיווחי המפעל, את מהות התקלה והאם יש בכך משום הפרה של תנאי היתר הרעלים - ויפעל בהתאם. כמו כן, המשרד לא יאפשר למפעל חזרה לפעילות רגילה עד אשר יוודא כי תוקנו כל התקלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות