אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר למשתכן: השאלות והתשובות שיעזרו לכם לצלוח את הגרלת הענק השנייה צילום: עמית שעל

מחיר למשתכן: השאלות והתשובות שיעזרו לכם לצלוח את הגרלת הענק השנייה

מי יכול להשתתף בהגרלה? מהו סדר ביצוע ההגרלות? ומה קורה לאחר הזכייה? התשובות של משרד האוצר בעקבות ההודעה על ההגרלה הנוספת

03.09.2017, 11:58 | ענת דניאלי
1. מי יכול להשתתף בהגרלה?

ההגרלה הגדולה מיועדות ל-33,066 זכאי מחיר למשתכן השייכים לסדרה א' בלבד, מלבד ההגרלות בבית שמש, עכו וכרמיאל שיהיו פתוחות גם לנרשמי סדרה ב' (ביבנה, עכו וכרמיאל מדובר רק בבני המקום מסדרה ב'). כללי ההשתתפות בתוכנית זהים לאלו שחלו עד היום במחיר למשתכן ולא נעשה בהם שום שינוי. ההרשמה מתבצעת באמצעות אתר ההרשמה להגרלות dira.moch.gov.il.

2. מהו סדר ביצוע ההגרלות?

סדר ההגרלות של ההגרלה הגדולה יעשה לפי גודל היישוב בסדר יורד: מהיישוב שמספר תושביו הוא הגדול ביותר ועד ליישוב שבו מספר התושבים הוא הנמוך ביותר, בהסתמך על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. ביישובים שבהם קיים יותר מפרויקט אחד של ההגרלה הגדולה, ייקבע סדר הגרלות פנימי לפי המספר הסידורי של ההגרלה. עוד הוסיפו ממשרד האוצר כי הישובים עכו וכרמיאל יוגרלו אחרונים בסדר בכדי לתת הזדמנות לבני המקום זכאי סדרה ב' להשתתף. זאת, משום שבישובים אלו מספר בני המקום זכאי סדרה א' קטן מכמות הדירות בישוב המיועדות לבני המקום.

הגרלת מחיר למשתכן בלוד (ארכיון), צילום: עמית שעל הגרלת מחיר למשתכן בלוד (ארכיון) | צילום: עמית שעל הגרלת מחיר למשתכן בלוד (ארכיון), צילום: עמית שעל

3. האם סדר ההגרלות חשוב?

בעת בחירת שלושת היישובים המועדפים מומלץ לשים לב לסדר ההגרלות, מכיוון שזכייה בפרויקט אחד, תגרור הסרה מההרשמה לפרויקטים אחרים.לדוגמא: מי ששוקל להירשם להגרלות בראשון לציון ורמת גן אך מעדיף לזכות ברמת גן, מומלץ לו להביא בחשבון שההגרלות בראשון לציון יבוצעו קודם להגרלות ברמת גן, וכך, ייתכן מצב שבו יזכה בראשון לציון, ותבוטל הרשמתו להגרלה בפרויקט ברמת גן.

4. איך מתבצעות ההגרלות ואיך מקבלים את התוצאות?

ההגרלות מתקיימות לפי הסדר שמופיע למעלה, בזו אחר זו. לאחר כל הגרלה יוסרו הזוכים מכל ההרשמות הנוספות שלהם לפרויקטים אחרים, הן בהגרלות שהסתיימו והן בהגרלות שטרם בוצעו. ממשרד האוצר ציינו כי למרות ההגרלות הרבות, כל ההגרלות ממשיכות להתבצע בהתאם לנהלים המחמירים והמוקפדים המקובלים בתכנית מחיר למשתכן על ידי מערכת ממוחשבת ללא התערבות אדם, בניהולה של ועדה ובפיקוח של רואה חשבון מוסמך. כל תוצאות ההגרלה הגדולה צפויות להתפרסם כאמור ב-31 לאוקטובר. הזוכים יקבלו בדואר האלקטרוני הודעת זכייה, וממשתפים שלא זכו בהגרלה יקבלו מכתב המודיע על כך באופן רשמי. את התוצאות המלאות יוכלו המשתתפים למצוא כל העת באתר ההרשמה להגרלות לצד הפרויקט אליו נרשמו.

5. מה קורה לאחר הזכייה?

ממשרד האוצר ציינו כי הזוכים נדרשים להמתין בסבלנות עד לרגע שבו היזם ייצור עמם קשר. ייתכן שמשך זמן ההמתנה ייקח מספר חודשים שכן בחירת הדירה צפויה להתקיים כחודש לאחר קבלת היתר בניה מהוועדה המקומית. על מנת להגביר את השקיפות ואת הנוחות הכללית מהתהליך יוכלו הזוכים לעקוב אחר קצב התקדמות הפרויקט כל העת באתר ההרשמה להגרלות לצד שם הפרויקט בו זכו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות