אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם קיבוצי חדש בבית הזיקוק של פז: תוספות שכר של 9% צילום: עמית שעל

הסכם קיבוצי חדש בבית הזיקוק של פז: תוספות שכר של 9%

ההסכם תקף לחמש שנים והוא מבטיח בין השאר את הגדלת תקציב הרווחה, החזר ההוצאות על גני ילדים והגדלת מכסות צבירת החופשה. יו"ר ההסתדרות ניסנקורן: "זהו צמצום פערים והגברת השוויון בין עובדי החברה"

03.09.2017, 12:30 | ליאור גוטמן

ההסתדרות הכללית הודיעה הבוקר (א') על חתימת הסכם קיבוצי חדש בחברת האנרגיה. תוקף ההסכם לחמש שנים והוא מבטיח לטענת ההסתדרות את "המשך העבודה הסדירה במפעל תוך שיתוף פעולה בין ההסתדרות, העובדים וההנהלה, בתפעול השוטף מחד ובפרויקטים העומדים על הפרק מאידך"

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, ביוני האחרון השביתו העובדים את העבודה בבית הזיקוק באשדוד ופז הזהירה מהפסד של 28 מיליון שקל לחודש.

בית הזיקוק באשדוד, צילום: גדי קבלו בית הזיקוק באשדוד | צילום: גדי קבלו בית הזיקוק באשדוד, צילום: גדי קבלו

לפיכך, לאחר חודשיים וחצי של מו"מ, הוסכם בין הצדדים על תוספת שכר בשיעור של כ-9% בכל שנה משנות ההסכם. כחלק מכך נקבע כי העובדים יקבלו תוספת שכר שנתית בשיעור של 2.1%, שמחציתה תינתן באחוזים ומחציתה שקלית, זאת כדי לצמצם את פערי השכר במפעל. לצד זאת יוגדל שכר המינימום של העובדים הצעירים.

עוד נקבע שבכל שנה יינתנו 200 קידומי דרגות, כך שבפועל מחצית מעובדי דור ג' ייקלטו באופן מיידי כדור ב', והמחצית השנייה תיקלט בשנה הבאה. כל עובדי הקבלן המועסקים בתחומי הביטחון במפעל ייקלטו להעסקה ישירה.

מעבר לכל אלה, הוסכם על תוספות ניהוליות למנהלי ביניים נוכחיים ועתידיים בשווי של כ-500 שקל, הגדלת תקציב הרווחה, הגדלת מכסות צבירת חופשה ל-60 עבור עובדי משמרות ול-80 עבור עובדי יום, הגדלת החזר הוצאות על גני ילדים, הפיכת רכיב אחזקת הרכב לרכיב פנסיוני ועיגון החלת סעיפי זחילת השכר הקיימים  - דרגות, תוספת ותק וגמולים - בשיעור ממוצע של 3.2% לשנה.

"ההסכם יביא לצמצום פערים ולהגברת השוויון בין עובדי החברה, ובמקביל ישפר באופן כולל את תנאי ההעסקה במפעל שלו חשיבות רבה עבור האזור ותושביו", סיכם יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות