אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עליבאבא תאפשר לשלם במסעדה באמצעות חיוך למסך

עליבאבא תאפשר לשלם במסעדה באמצעות חיוך למסך

ענקית הטכנולוגיה השיקה בסין מערכת שמאפשרת לאשר עסקאות בשירות התשלומים עליפיי באמצעות מבט למצלמה. השימוש בטכנולוגיות זיהוי פנים מעלה את הסיכוי להטעיות וזיופים, אך עליבאבא טוענת שפתרה זאת באמצעות מצלמת 3D

03.09.2017, 13:06 | רפאל קאהאן

עליפיי, שירות התשלומים הדיגיטלי של עליבאבא, זוכה לשדרוג מעניין: מערכת תשלום שמאפשרת לאשר עסקה באמצעות זיהוי הפנים של הלקוח. המערכת הוצבה בסניף של KFC בהנגז'ו, עיר הבית של עליבאבא.

קראו עוד בכלכליסט

עליבאבא הסבירה שיכולות זיהוי הפנים של המערכת מתקדמות מאוד ונשענות על צילום תלת ממדי, מה שמאפשר להימנע מניסיונות הונאה בדמות שימוש בפנים של משתמשים אחרים לתשלום. ואולם, היא עדיין דורשת וידוא זהות באמצעות הודעה שנשלחת לסמארטפון. לטענת ענקית הטכנולוגיה, המערכת שלה בטוחה לחלוטין ומשתמשים יכולים לבחור אם לשלם בעזרתה או בתצורות סטנדרטיות. 

מערכת התשלום החדשה של עליפיי ב-KFC מערכת התשלום החדשה של עליפיי ב-KFC מערכת התשלום החדשה של עליפיי ב-KFC

המקור של הטכנולוגיה הוא בסטארט-אפ סיני בשם Megvii; הבחירה בפיתוח מקומי מעיד על ההתקדמות שחלה בסצנת הסטארט-אפים הסינית בשנים האחרונות, שכבר מצליחה להציע פתרונות מתקדמים לענקיות כעליבאבא.

על פי הדיווח של הסאות' צ'יינה מורנינג פוסט, הסיבה לכך שהטכנולוגיה הצליחה להתקדם כל כך בסין בשנים האחרונות ביחס למערב קשורה באופן ישיר יישום חמור יותר של חוקי הפרטיות במערב. בנמלי תעופה נניאנג, ובבייג'ינג כבר הותקנו מערכות זיהוי פנים ביומטריות בעמדות בידוק הדרכונים שפותחו עלידי ענקית האינטרנט באידו.

השימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים צובר תאוצה בסין והוא מתחיל להפוך לפופולרי יותר ויותר. ג'ק מא כבר הציג ב-2015 טכנולוגיה כזו כפי שנמצאת כיום בשימוש עליפיי בתערוכת CeBit בגרמניה. טכנולוגיית Megvii נמצאת גם בשימוש דידי צ'ושינג, ומשמשת לזיהוי 1.35 מיליון נהגי שירות הנסיעות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות