אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בהוראת טראמפ: נבחרו ארבע חברות להקמת אבטיפוס של החומה בין ארה"ב למקסיקו צילום: אימג'בנק, Gettyimages

בהוראת טראמפ: נבחרו ארבע חברות להקמת אבטיפוס של החומה בין ארה"ב למקסיקו

החברות שנבחרו יבנו מודלים של החומה באורך 9 מטרים והמודל הזוכה ייבחר לפי העיצוב והחסינות שלו. המשרד לביטחון לאומי הקצה לפרויקט 20 מיליון דולר שינותבו מפרויקטים אחרים

03.09.2017, 14:25 | שירות כלכליסט

צעד משמעותי של הממשל בוושינגטון לקראת הקמת החומה בין מקסיקו לארה"ב, אחת מהבטחות הקמפיין העיקריות של הנשיא דונלד טראמפ.

קראו עוד בכלכליסט

ביום חמישי הודיעו בכירים בבית הלבן כי ארבע חברות זכו בחוזים להקמת אבטיפוס של חומת הבטון, כל חוזה יעלה למדינה בין 400 ל-500 אלף דולר. ברגע שיקבלו אישור רשמי מהסוכנות, יהיו לחברות שנבחרו 30 ימים להשלים את הפרויקט.

ארבע החברות שנבחרו לבניית המודלים הן סאדל קונסטרקשן ממונטגומרי, אלסקה. פישר סאנד וגראבל קומפני מטמפה, אריזונה, וו.ג'י. ייטס אנד סאנס מפילדלפיה, מיסיסיפי וטקסס סטרלינג קונסטרקשן מיוסטון.

גדר הגבול בין ארה"ב למקסיקו, צילום: בלומברג גדר הגבול בין ארה"ב למקסיקו | צילום: בלומברג גדר הגבול בין ארה"ב למקסיקו, צילום: בלומברג

לדברי בכירים בסוכנות להגנת הגבולות של המשרד לביטחון לאומי, החברות יבנו מודלים של החומה באזור סן דייגו. אורכה של כל אחת מהחומות לדוגמא יהיה כ-9 מטרים והן יינשאו לגובה שבין 5.5 ל-9 מטרים.

כדי לממן את הקמת החומות ואת העלויות הנלוות, המשרד לביטחון לאומי הקצה לפרויקט 20 מיליון דולר שינותבו מפרויקטים אחרים. החומות יתווספו לקטעי הגדר הקיימים כבר באזור סן דייגו, שמשתרעים לאורך של כ-1,040 ק"מ.

באחד מהצווים הראשונים עליהם חתם טראמפ לאחר השבעתו הוא הורה לסוכנות להגנה על הגבולות להתחיל לבנות את החומה לאורך חלקים גדולים מהגבול עם מקסיקו. במרץ פרסמה הסוכנות קריאה להצעות לבניית חומת בטון כמו גם סוגים אחרים של גדרות, בהתאם למתאר הגיאוגרפי המשתנה באזור הגבול. הסוכנות תכריז על הזוכים בחוזים לסוגים האחרים של החומות בהמשך השבוע.

מזה כחודשיים מבצעים מהנדסים מטעם הממשלה קידוחים ודגימה של האדמה באזור הגבול, כדי לקבוע אילו סוגים של מחסומים יהיו היעילים ביותר נגד חדירה של מבריחי סמים ומהגרים בלתי חוקיים באזורים הגיאוגרפיים השונים לאורך הגבול.

מהסוכנות להגנה על הגבולות נמסר כי על החומות לדוגמא שייבנו להיות חסינות לחדירה, טיפוס או חפירה מתחתיהן. לכן החברות נדרשות להציע פתרונות שימנעו שימוש בסולמות נפוצים, אך גם בעזרי טיפוס מתוחכמים יותר.

כדי להתמודד עם החשש כי קרטלי סמים או פושעים אחרים יחפרו מתחת לחומה, התבקשו החברות להציע מודלים ש"ימנעו חפירה של מנהרות בעומק של לפחות 2 מטרים". כ-224 מנהרות נחפרו בגבול בין ארה"ב למקסיקו מאז 1990, והאחרונה שבהן התגלתה בשבוע שעבר. המנהרה הגולמית התגלתה בידי משטר הגבול ושימשה להברחת מהגרים סינים בלתי חוקיים ממקסיקו לארה"ב.

המודל הזוכה ייבחר לפי מראה, עיצוב ואסתטיקה, אך גם לפי חסינות המבנה והיכולת שלו למנוע טיפוס וחפירה מתחתיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות