אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
על רקע מאבק השליטה: איי.די.או במו"מ לרכישת 1,300 דירות בברלין צילום: יח"צ

על רקע מאבק השליטה: איי.די.או במו"מ לרכישת 1,300 דירות בברלין

פורטפוליו הדירות הנרכש מוערך בכ-205 מיליון יורו והוא צפוי להגדיל את היקף הנכסים שמחזיקה החברה בבירת גרמניה ל-21,771 יחידות דיור

03.09.2017, 16:53 | אורן פרוינד
בזמן שבעלת השליטה בחברת איי.די.או גרופ, שיכון ובינוי, מנהלת קרב שליטה מול קרן אפולו ומשפחת דיין, החברה הבת (38%) איי.די.או פרופרטיז ממשיכה לשדר עסקים כרגיל. היום (א') הודיעה הנהלת החברה כי חתמה על מזכר הבנות לא מחייב לרכישת פורטפוליו של מבני מגורים בברלין - שכולל 1,300 דירות מגורים עם 60 שטחים מסחריים. היקף העסקה, באם תיסגר, יעמוד על 205 מיליון יורו.

קראו עוד בכלכליסט

נכון לסוף הרבעון השני של 2017 החברה החזיקה בפורטפוליו דירות שכולל כ-19,124 דירות בשווי של 2.6 מיליארד יורו. מאז ועד היום החברה ביצעה רכישות נוספת של כ-1,347 יחידות דיור ומסחר בעלות כוללת של כ-237 מיליון יורו. בהתאם לכך, נכון להיום פורטפוליו הנכסים עומד על כ-20,471 יחידות בשווי של 2.83 מיליארד יורו ובמידה ועסקה תיסגר הוא יעמוד על 21,771 יח"ד בשווי של 3.03 מיליארד יורו.

אי.די.או מבצעת פעמיים בשנה עדכון לשווי הדירות שבבעלותה, באמצעות הערכת שווי מחודשת. העדכון שבוצע בדוחות הרבעון השני שפורסמו לפני שבועיים הביא לעליית שווי של 642 מיליון שקל בערך הנכסים, לעומת עלייה של 555 מיליון שקל שבוצעה ברבעון המקביל. הגידול בשווי הנכסים התבסס על התייקרות שכר הדירה בנכסים של החברה - במהלך הרבעון המדווח נרשמה התייקרות של 5.4% בשכר הדירה מהנכסים הקיימים (Like for Like) של איי.די.או.

שרי אריסון הבעלים של בנק הפועלים, צילום: יח"צ שרי אריסון הבעלים של בנק הפועלים | צילום: יח"צ שרי אריסון הבעלים של בנק הפועלים, צילום: יח"צ

החברה שמנוהלת על ידי שלמה זהר הציבה לעצמה יעד להגיע 30 אלף דירות עד לשנת 2020. על רקע מאבק השליטה לא ברור האם היעד הזה בתוקף כמו גם האם ההנהלה של איי.די.או תישאר בעינה. המנכ"ל שלמה זהר צפוי להישאר בחברה כך או כך, אולם הרכב הדירקטוריון הנוכחי שכולל את משה לחמני (יו"ר) ואת ירון קריסי (המנכ"ל הפורש של שיכון ובינוי) נחמה רונן ועמית שגב, צפוי להתחלף.

גם אתמול נרשמה תנועה ערה במניה החברה בישראל. מחזור המסחר הסתכם בכ-23 מילין שקל והמניה רשמה עלייה של 3.95 והשלימה עלייה של 20% בחודש האחרון. בנתיים קרן אפולו ומשפחת דיין הגיעו לאחזקה של כ-40% בחברה והן קיבלו החלטה להגיע לאחזקה של 45%, האחזקה המקסימאלית שמתאפשרת להם מבלי לבצע הצעת רכש. מחר (ב') תיערך פגישה בין הנהלת שיכון ובינוי לבין נציגי קרן אפולו ומשפחת דיין במטרה לבחון ניהול גרעין שליטה משותף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות