אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ: "שוקלים להפסיק יחסי המסחר עם מדינות העושות עסקים עם צפון קוריאה" צילום: גטי אימג'ס

טראמפ: "שוקלים להפסיק יחסי המסחר עם מדינות העושות עסקים עם צפון קוריאה"

שותפות המסחר העיקריות של המדינה הטוטליטרית הן סין, רוסיה והודו; מזכיר ההגנה האמריקאי: "ארה"ב לא מעוניינת להשמיד את צפון קוריאה, אך יש לה אפשרויות רבות לעשות זאת"

03.09.2017, 19:42 | שירות כלכליסט

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, צייץ הערב כי הוא שוקל, לצד אופציות נוספות, להפסיק את יחסי המסחר עם מדינות העושות עסקים עם צפון קוריאה.

שותפות המסחר העיקריות של המדינה הטוטליטרית הן סין, רוסיה והודו.

 

הבוקר הודיעה צפון קוריאה כי ערכה ניסוי גרעיני בפצצת מימן, וטענה כי הניסוי הסתיים "בהצלחה מוחלטת". ההודעה נמסרה בטלוויזיה הצפון קוריאנית כשלוש שעות אחרי הניסוי. המגישה הצפון קוריאנית הדגישה כי מדובר ב"פצצה שאפשר להרכיב על טיל בליסטי בין-יבשתי" - איום ברור על ארה"ב ועל שאר אויבותיה של פיונגיאנג. זהו הניסוי הגרעיני השישי בתולדות צפון קוריאה. את הניסוי הראשון שלה בפצצת מימן עשתה צפון קוריאה בשנה שעברה.

בתוך כך, מזכיר ההגנה האמריקני ג'יימס מאטיס אמר הערב כי "ארה"ב לא מעוניינת להשמיד את צפון קוריאה, אך יש לה אפשרויות רבות לעשות זאת". לדבריו, "כל איום על ארה"ב, הטריטוריות תחת חסותה או בעלות בריתה ייענה בתגובה צבאית נרחבת שתהיה יעילה ומוחצת".

 

קים ג קים ג'ונג און ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: Youtube קים ג

בתגובה, צייץ טראמפ בטוויטר: "צפון קוריאה עשתה ניסוי גרעיני גדול. המילים והמעשים שלה ממשיכים להיות עוינים ומסוכנים מאוד כלפי ארה"ב. צפון קוריאה היא מדינה סוררת שהפכה לאיום גדול ולמבוכה לסין, המנסה לעזור – אך ללא הצלחה רבה".

הרמיזה לכך שצפון קוריאה מבינה רק כוח היא אחת ההתבטאויות החריפות ביותר של טראמפ בנושא עד כה. בשבוע שעבר הוא אמר כי "נגמרה תקופת הדיבורים" בנוגע לאיום הצפון קוריאני, ובחודש שעבר הוא הזהיר כי אם פיונגיאנג תמשיך לאיים על ארה"ב ולסכן אותה היא תיענה ב"זעם ואש שהעולם לא ראה מעודו".

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות