אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיטב דש מגייס 100 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג"ח צילום: ישראל הדרי

מיטב דש מגייס 100 מיליון שקל בהרחבת סדרת אג"ח

האג"ח מסדרה ג' נסחרות בתשואה לפדיון נמוכה של 1.12% וכאשר מועד הפירעון עומד על 2025. סכום הגיוס מיועד לצרכים השוטפים של בית ההשקעות

04.09.2017, 10:25 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות מיטב-דש בניהולו של אילן רביב פועל להרחבת סדרת אג"ח, בהיקף של עד 110 מיליון שקל. האג"ח מדורגות A1 עם אופק יציב על ידי חברת דירוג האשראי מדרוג.  

קראו עוד בכלכליסט

במיטב-דש מעוניינים לנצל את התשואות הנמוכות על האג"ח הנסחרות של החברה (סדרה ג'), על מנת להרחיב את הגיוס בריבית אטרקטיבית, לטובת הצרכים השוטפים של בית ההשקעות. התשואה לפדיון על האג"ח בסדרה זו עומדת על 1.12%, ומועד הפירעון עדיין רחוק מספיק - 2025. 

בשוק הושמעו ספקולציות לפיהן במיטב-דש יצאו לרחבת הסדרה על מנת לחלק דיבידנדים. זאת לטובת מימון החזר הלוואות שלקח צבי סטפק, מבעלי השליטה בבית ההשקעות, לצורך מימון עסקת המיזוג בין מיטב ודש. 

אלא שמעבר לעובדה שסטפק על פי הערכות כבר החזיר את רוב החוב שלו למערכת הבנקאית, ממילא מדיניות הדיבידנד של הארגון היא קבועה, ועומדת על חלוקה של פחות 50% מהרווח. מדובר בכ-45 מיליון שקל מדי שנה. ככל הידוע לא צפוי שינוי במדיניות הדיבידנד.

לאחרונה התפוצץ הסכם מכירת בית ההשקעות לקרן ההשקעות הסינית בריטית XIO - לאחר מספר דחיות ועיכובים הקרן לא הגישה בקשה להיתר שליטה מהמפקחת על הביטוח דורית סלינגר. אי הגשת הבקשה היתה הפרה שסיפקה לבעלי בית ההשקעות, משפחת סטפק ואלי ברקת, עילה לביטול ההסכם.

אלי ברקת וצבי סטפק, מבעלי השליטה במיטב דש , צילום: בועז אופנהיים, עמית שעל אלי ברקת וצבי סטפק, מבעלי השליטה במיטב דש | צילום: בועז אופנהיים, עמית שעל אלי ברקת וצבי סטפק, מבעלי השליטה במיטב דש , צילום: בועז אופנהיים, עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות