אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש: כתב אישום נגד אורן חזן על תקיפת עובד ציבור צילום: אלכס קולומויסקי

היועמ"ש: כתב אישום נגד אורן חזן על תקיפת עובד ציבור

היועץ המשפטי לממשלה הודיע לחזן שהחליט על העמדתו לדין, בעקבות אירוע משנת 2014 בו התפרץ חזן למשרדי עיריית אריאל

04.09.2017, 12:26 | ענת רואה

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום לח"כ אורן חזן כי החליט להגיש כתב אישום נגדו בעבירות של תקיפת עובד ציבור, העלבת עובד ציבור וכן התנהלות פסולה במקום ציבורי. ההחלטה התקבלה בהתאם להמלצת פרקליטת המדינה ולאחר שטענותיו של ח"כ חזן בשימוע שנערך לו נדחו.

אורן חזן, צילום: אלכס קולומויסקי אורן חזן | צילום: אלכס קולומויסקי אורן חזן, צילום: אלכס קולומויסקי

בהתאם לחוק חסינות חברי הכנסת, לח"כ חזן עומדים 30 ימים לבקש שהכנסת תקבע כי תהיה לו חסינות מפני דין פלילי לגבי האישום.

על פי טיוטת כתב האישום במועד הרלוונטי, שנת 2014, היתה בבעלות משפחת חזן מסעדת בשרים ששמה "באבא גריל" בעיר אריאל. בשלב מסוים הוטל עיקול על חשבון הבנק של אמו של ח"כ חזן, מטעם העירייה, בגין אי תשלום תשלומי ארנונה של הנכס.

לפי הנטען, לאחר שנודע לו דבר העיקול הגיע חזן למשרדי עיריית אריאל כשהוא נסער ולאחר שפקד מספר משרדים שונים בעירייה במטרה להבין מי עומד מאחורי ההוראה להטיל את העיקול ומשהבין שהיה זה המנכ"ל, המתין להגעתו של המנכ"ל למשרדי העירייה "כשהוא כעוס".

בטיוטת כתב האישום נכתב כי בחלוף מספר דקות הגיע המנכ"ל אבי עזר וראש העיר אלי שבירו. חזן נטען ניגש למנכ"ל, הגיש לו מסמכים והחל לצעוק עליו ואף גידף אותו: "כוס אמק, בן זונה גנב, אני אזרוק אותך מפה". המנכ"ל נטען התעלם מהגידופים והחל לפסוע לעבר חדר הישיבות ואז חזן נצמד אליו עם גופו ודחף אותו. לאחר מכן נטען נצמד אליו בשנית ודחף אותו עד שהמנכ"ל הוטח במעקה.

המנכ"ל שהמשיך להתעלם ממעשיו של חזן ונכנס לחדר הישיבות, אך חזן בעקבותיו סגר את הדלת ואמר "אך אחד לא יוצא מפה".

בסופו של דבר הוצא חזן מהמקום, שם פעמיו ללשכת ראש העיר, התפרץ לחדרו והחל לצעוק ולגדף את ראש העיר, איים כי "יטפל" בו והאחרון "לא ישב עוד בכיסא".

באי כוחו של ח"כ אורן חזן, עו"ד ציון אמיר ועו"ד אפרים דימרי, מסרו בתגובה: "קיבלנו בצער, באכזבה ובתדהמה את החלטת היועמ"ש להגיש כתב אישום נגד ה"כ חזן בגין ויכוח בין שני פוליטיקאים שהתרחש לפני שנים, זמן רב בטרם היבחרו לכנסת ישראל. סברנו כי תיק שהיה מונח כאבן שאין לה הופכין במשך תקופה ארוכה ורק לאחר היבחרותו של ח"כ חזן לכנסת הפיחו בו רוח חיים ולצערנו מצאו לנכון לעורר את המקרה מחדש - ראוי היה שייסגר. 

"חשוב לזכור כי מדובר במקרה שבו הוגשו תלונות הדדיות ע"י פוליטיקאים. יחד עם זאת, משהוחלט מה שהוחלט, אנחנו ננהל את המאבק המשפטי בין כתלי בית המשפט. אנו מביעים אמון מלא וסומכים על מערכת המשפט שתדע להוציא את האמת לאור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות