אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ליצמן: "התקשורת לא צריכה לפרסם ידיעות על תרופות 'מצילות חיים'"

שר הבריאות בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט: "פרסום ידיעות כאלה בתקופת הדיונים על סל התרופות - לא בריא". עוד אמר: "נציב מצלמות בבתי חולים פסיכיאטריים"

04.09.2017, 13:37 | אדריאן פילוט

"יש תרופות ללא תוספת עלות שאני רוצה שיהיו בסל הבריאות. הגיע הזמן שנבדוק את זה. זה לא עולה כסף. אני רוצה שיהיו בחינם" - כך אמר שר הבריאות, יעקב ליצמן בוועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט. מדובר בהכנסה של תרופות ללא תוספת עלות לאחר סגירת סל הבריאות.

קראו עוד בכלכליסט

בהקשר של דיוני הסל שיתחילו בקרוב קרא ליצמן לעורכי העיתונים ולעיתונאים לא להימנע מלשרת קבוצות שמקדמות תרופות מסוימות. "תמיד, בתקופת הדיונים, אנו קוראים בעיתונים שיש תרופה כזו או אחרת ש'מצילה חיים'. אני קורא לכל העיתונים והעיתונאים - אל תפרסמו את הידיעות הללו. זה לא בריא וזה לא תורם לדיון. הרי, הם נותנים את זה כדי להשפיע על דיוני הסל. אל תשתפו פעולה", אמר.

עוד בישר ליצמן, כי משרד הבריאות קיבל אישור ממשרד המשפטים להציב מצלמות על בתי אבות. "אני מתכוון גם לשים אותן בבתי חולים פסיכיאטרים. למעט עבור חולים שמשפחותיהם לא יסכימו", הסביר.

לקראת דיוני תקציב המעבר שיתחילו מיד אחרי החגים, הדיש השר כי הוא לא וויתר על דרישתו להחיל ביטוח סיעודי ממלכתי בעלות משוערת של 2 מיליארד שקל. "אני נאבק לביטוח סיעוד ממלכתי. יש תאריך יעד גם: בשבועות הקרובים, יהיה דיון על עודפי תקציב 2017 לשנת 2018 (תקציב מעבר) - יש שם עודפים ואני אדאג שהסיעוד יהיה בפנים".

שר הבריאות יעקב ליצמן בוועידה הכלכלית הלאומית, צילום: נמרוד גליקמן שר הבריאות יעקב ליצמן בוועידה הכלכלית הלאומית | צילום: נמרוד גליקמן שר הבריאות יעקב ליצמן בוועידה הכלכלית הלאומית, צילום: נמרוד גליקמן

ליצמן גם התייחס לרפורמת סימון מזון ואמר כי "בתחילת 2018 אנו נדאג שיהיו מדבקות - ירוקות ואדומות - על המזון. התאחדות התעשיינים תהיה חלק מהדיונים והתהליך. לא יעזור לאף אחד - יבואנים או יצואנים - הגיע הזמן שניתן לאזרחי מדינת ישראל לבחור. שהאזרח יחליט. אבל שהוא יידע לפחות מה הוא אוכל".

שר הבריאות לא פספס את ההזדמנות לבקר את מנהל בית החולים נהריה, ד''ר מסעד ברהום, שהלין על מחסור תקציבי בבית החולים שלו עקב טיפול בפצועים סורים, ואמר "נו? זה טוב לפופוליזם. זה עלות מינימלית. זה (ג'אנק פוד) - סליחה פייק ניוז (צחק)".

גם לסוגייה של רפואה פרטית התייחס ליצמן, וטען כי "אני רוצה שרופאים טובים יישארו במערכת הציבורית ולא ירוצו לפרטי. אני אפצל את כל הרופאים לקטגוריות. הכי בכירים והכי טובים - שרק יישארו בבית חולים - ואחרי זה עוד שתי קטגוריות שניתן להם ללכת לפרטי. אבל הכי טובים - שיהיו 24 שעות בבית חולים".

עוד ציין השר, כי מצבה של מערכת הבריאות, "הוא די בסדר" והבטיח כי יפנה למבקר המדינה וידרוש ממנו שחצי דו''ח מבקר יהיה מורכב מדברים חיובים: "מגיע לעובדי המדינה גם מילה טובה, לא?".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות