אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קלינטון פירגנה לאתר נגד פייק ניוז; תוך דקות הוא נפגע ממתקפת סייבר צילום: רויטרס

קלינטון פירגנה לאתר נגד פייק ניוז; תוך דקות הוא נפגע ממתקפת סייבר

אתר Verrit הוקם בידי אחד מאנשי הסגל של קלינטון והוא מאפשר לשתף חדשות ממקורות בדוקים. מיד לאחר שפרסמה הפוליטיקאית ציוץ שתומך במיזם, הוא ספג מתקפת DDoS שהפילה אותו. פעילות פלילית או סתימת פיות?

04.09.2017, 13:39 | רפאל קאהאן

פושעי סייבר לא מניחים להילרי קלינטון, על אף ההפסד שלה בבחירות 2016; אמש הזמינה בטוויטר את תומכיה להשתמש ב-Verrit, רשת חברתית המבוססת על שיתוף תוכן בדוק ומהימן. מיד לאחר הציוץ, הופל האתר של הסטארט-אפ ע"י מתקפת DDoS ממקור לא ידוע.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח של recode, פלטפורמת וריט הוקמה בידי פיטר דאו, אחד מאנשי הסגל של קלינטון לשעבר - ולא ידוע האם לפוליטיקאית יש אחזקות בחברה.

אתר וריט, צילום: verrit.com אתר וריט | צילום: verrit.com אתר וריט, צילום: verrit.com

הרעיון מאחורי וריט הוא לספק כלי לשיתוף תכנים, עובדות, סטטיסטיקות ושאר פריטי מידע ברשתות החברתיות בקלות. הגיבוי של קלינטון ממצב את המידע הזה בצד השמאלי של הפוליטיקה האמריקאית. לא ברור אם מאחורי המתקפה עומדים גורמי ימין אמריקאים, גורמים ממדינה זרה והאם המטרה היא פוליטית או פלילית. בהתחשב בעובדה שלווריט אין מקורות מימון משמעותיים, ההערכות בארה"ב הן שמדובר בסתימת פיות.

הימין האמריקאי נמצא בקונפליקט מהותי בתקופה האחרונה, שכן ישנן יותר ויותר אינדיקציות לפיהן הנשיא טראמפ היה מעורב בשיתוף פעולה עם הממשל הרוסי, לצד התבטאויות ופעולות שנויות במחלוקת שיוצאות מהבית הלבן. יש להניח שעם התקדמות חקירת מעורבות רוסיה בבחירות, יופיע מידע נוסף שיתסיס את השטח ואתרים נוספים כווריט יצוצו ברשת האמריקאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות