אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההתמחרות על גלובוס מקס - בחמישי; המחיר ההתחלתי - 88 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

ההתמחרות על גלובוס מקס - בחמישי; המחיר ההתחלתי - 88 מיליון שקל

מדובר במחיר שגבוה מהמחיר שהוגש בהצעה הגבוהה ביותר בין 6 המתמודדים - ונמוך בהרבה מההערכות שדיברו על 140-120 מיליון שקל

04.09.2017, 13:43 | גולן חזני

ההתמחרות בין ששת המתמודדים על רכישת גלובוס מקס תתקיים ביום חמישי הקרוב בתל אביב. לכלכליסט נודע כי המחיר ההתחלתי יהיה 88 מיליון שקל. מחיר זה גבוה מהמחיר שהוגש בהצעה הגבוהה ביותר בין המתמודדים ונמוך בהרבה מההערכות שדיברו על 120-140 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ששת המתמודדים הם הקרנות איפקס קלירמרק וסקי וכן חברת אלקו, קרן להב שבניהולם של יעל גיט וגיורא עופר שמתמודדת יחד עם הפרסומאי רמי יהושע וכן אוראנוס שוקי הון של יעקב בכרך.

גלובוס מקס בקריון, צילום: אתר גלובוס מקס  גלובוס מקס בקריון | צילום: אתר גלובוס מקס גלובוס מקס בקריון, צילום: אתר גלובוס מקס

לפני שלושה ימים פורסם כי הפרסומאי רמי יהושע הצטרף ברגע האחרון למתמודדים על חברת גלובוס מקס. יהושע חבר לקרן להב של גיורא עופר ויעל גיט בהצעה שהגישו לנאמני החברה. מתמודדת חדשה נוספת היא חברת אוראנוס שוקי הון שבשליטת יעקב בכרך, והם מצטרפים לארבעה מתמודדים שעליהם פורסם לראשונה ב"כלכליסט" - קבוצת אלקו, והקרנות איפקס, סקיי וקלירמרק.

ההפתעה היא שהמנכ"ל היוצא של גלובוס, בנט קפלן, לא ניגש למכרז למרות הצהרות מטעמו בשבועות האחרונים. בנוסף מושאל שטראוס, בעל השליטה הקודם, לא הגיש גם הוא הצעה. החברה נמצאת מזה חודשיים וחצי בהקפאת הליכים בשל חובות של 100-120 מיליון שקל. רוב החובות הם לעמיטק של יורם עזרי, לפסגות ולקרן להב. בנוסף לחובות אלה יש חוב של 100 מיליון שקל לבעלים הקודם שטראוס, ו-80 מיליון שקל חשיפה בעקבות תביעות נזיקין נגד מתחמי החברה בחדרה ושפרעם, שיכול להיות שיתקבלו ויכול להיות שלא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות