אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שינויים בצמרת אפל: לסירי יש בוס חדש צילום: Business Insider

שינויים בצמרת אפל: לסירי יש בוס חדש

קרייג פדריגי, מנהל הפיתוח של ענקית הטכנולוגיה, מונה לאחראי פעילות סירי בחברה. אדי קיו, שניהל את סירי עד כה, יקבל במקומה את תחום הווידאו. זאת, על רקע התעצמותה של אמזון והחרפת התחרות בזירת ההפעלה הקולית

04.09.2017, 15:45 | רפאל קאהאן

אפל מינתה ראש צוות חדש לסירי. על פי דיווח של סוכנות בלומברג מאמש (א'), אדי קיו, שהיה אחראי עד כה על הפעילות, הוחלף בקרייג פדריגי, מנהל הפיתוח באפל.

קראו עוד בכלכליסט

קיו ימשיך לנהל את פעילויות אייטיונס, אפל מיוזיק, אפל Maps ואייקלאוד. על פי הדיווח, קיו קיבל גם את האחריות לתחום הווידאו שעשוי להוות את הבסיס לשירות סטרימינג חדש שאפל עשויה להשיק בעתיד.

קרייג פדריגי, מעתה הבוס של סירי, צילום: iDownloadBlog קרייג פדריגי, מעתה הבוס של סירי | צילום: iDownloadBlog קרייג פדריגי, מעתה הבוס של סירי, צילום: iDownloadBlog

סירי מתקשה להתחרות באלקסה של אמזון ובאסיסטנט של גוגל, שהולכים וצוברים תאוצה בתקופה האחרונה, משולבים ביותר ויותר מוצרים ומגיעים לשווקים חדשים. לעומתם, נשארה סירי בתוך מוצרי אפל בלבד. החברה צפויה להשיק בחודשים הקרובים רמקול חכם שמיועד להתחרות באקו של אמזון ובגוגל הום, אך גם ביצרני רמקולים חכמים רבים נוספים שביססו את המוצרים שלהם על פלטפורמות מתחרות.

הקרב על ההפעלה הקולית מתחמם

אפל צריכה להתמודד עם תמורות בשוק; למשל, שיתוף הפעולה החדש שנחתם בין אמזון למיקרוסופט ושמאפשר לקורטנה, הסייעת הדיגיטלית של ווינדוס, לקבל גישה לאלקסה ולהיפך. ההסכם בין שתי החברות מאפשר להרחיב את השימוש בשתי הפלטפורמות גם למשרדים וארגונים שמשתמשים בווינדוס ולמשתמשי PC בשוק הפרטי. סמסונג עדיין במירוץ, על אף שביקסבי, הסייענית החכמה שלה, עדיין לא נפוצה כמו המתחרים. זאת, משום שהחברה מתכננת להשיק סדרת מוצרי חשמל ביתיים כמקררים, טלוויזיות ואחרים שיישענו על הסייענית שלה.

אמזון, מובילת הקטגוריה, מעלה הילוך אף היא; בסוף השבוע דווח בוול סטריט ג'ורנל שהיא מגייסת מאות מהנדסים לחטיבת LEX של AWS, שמתפעלת את אלקסה ומפתחת עבורה יכולות ויישומים. בניגוד לגוגל, שיכולה להשתמש במאגרי המידע העצומים שברשותה כדי להעשיר את יכולות האסיסטנט, אמזון צריכה לעבוד קשה ולייצר מידע בעצמה כדי לאמן את אלקסה בזיהוי שפה טבעית, צרכי משתמשים ופרטים נוספים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות