אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הוועידה הלאומית

אבי גבאי: "הפכנו למדינה עם תרבות ממשלתית מושחתת שלא היתה פה בעבר"

יו"ר מפלגת העבודה אמר את הדברים בוועידת "כלכליסט" והתייחס למעצרו אמש של דוד שרן, ראש לשכתו של נתניהו לשעבר, במסגרת פרשת הצוללות. "פעם היינו מדינה ענייה. בנינו מוביל ארצי וכור גרעיני ומערכת חינוך חינם, אבל כאשר השלטון מושחת הוא כבר לא עושה דברים גדולים"

04.09.2017, 15:47 | רעות שפיגלמן
"המדינה סוערת. אתמול ראינו עוד קפיצת מדרגה בסערה והפעם בצדק. הפעם כולנו מבינים שהפכנו למדינה עם תרבות ממשלתית מושחתת שלא היתה פה בעבר", כך אמר היום (ב') אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה, בוועידה הכלכלית לאומית של "כלכליסט". גבאי התייחס בדבריו לדוד שרן, לשעבר ראש לשכתו וראש הסגל של רה"מ בנימין נתניהו שכפי שפורסם אתמול נעצר בפרשת 'תיק 3000', הצוללות.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו רואים את האנשים שהכי קרובים לרה"מ נחקרים. הדברים נוגעים בפרויקטים כלכליים עצומים כמו מוסדות הגז, את שיטת פאינה שקובעת שפוליטיקאי יכול לדרוש לכיסו עמלות עבור זה שהוא מעביר תקציבים ממשלתיים שאנחנו הציבור מימנו. השחיתות הגיעה לצורכי הביטחון הכי אסטרטגיים שלנו וזו פשוט רשת שחיתות שלמה שמופעלת נגד הביטחון של מדינת ישראל".

"רואים את הנכים מפגינים בצדק ואומרים להם תמתינו ותעברו עוד תקופה של חגים. דרשנו לחוקק חוק בנושא. לא יכול להיות שכאשר יש צורך פוליטי מחוקקים חוק במהירות רבה, אבל כאשר מדובר בנכים יש זמן לחכות. אפשר לעשות את זה בכמה ימים, וצריך".

"כאשר השלטון מושחת הוא כבר לא עושה דברים גדולים. פעם היינו מדינה ענייה. בנינו מוביל ארצי וכור גרעיני ומערכת חינוך חינם. המדינה הקימה תעשייה מתקדמת והיום אותה מדינה עשירה מאוד עם בטחון מצוין לא יודעת וכבר לא מסוגלת לעשות דברים גדולים. לא יודעים לפתור בעיות כמו בעיית הנכים הם כבר חלק מהנוף בירושלים. עשרים שנה למדינת ישראל יש חוק שנחקק 'יום חינוך ארוך' וכל שנה שנתיים דוחים את יישון החוק. 20 שנה לקיום החוק ואפס בביצוע".

אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה, צילום: נמרוד גליקמן אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה | צילום: נמרוד גליקמן אבי גבאי, יו"ר מפלגת העבודה, צילום: נמרוד גליקמן

"רוב תשתיות הבריאות בישראל הן תוצר של תרומות ולא השקעה של הממשלה. וכך הפערים מתרחבים. הביא תרומות לבי"ח איכילוב אבל יותר קשה להביא תרומה לפוריה או לבי"ח בצפת וכך מדינה שלא משקיעה בתשתיות מרחיבה הפערים".

בסיכום דבריו התייחס גבאי לחזון שלו ואמר כי: "לצד התחושה הקשה והסערה אפשר להיות אופטימיים. משום שהמשטרה חוקרת ועצמאית - וזו הוכחה לכך שאנחנו עדיין דמוקרטיה".

"האור תמיד מגיע בשיאה של החשכה ואני לפחות רואה את האור ותקווה שאנו מתקרבים לנקודת השינוי. התחושות הללו משותפות לציבור כולו, שרוצה ממשלה שעוסקת בחיים שלנו ומאחדת ולא ממשלה שמפרידה".

"את קמפיין הבחירות שלנו התחלנו כבר ולא נחכה שמישהו יחליט בשבילנו שיש בחירות. התפקיד שלנו הוא לכבד את ההצבעה של כל אזרח בישראל ולא לבקר הצבעה של אחרים. לשכנע שהגיע זמן לתקווה, לשינוי ולמנהיגות אחרת שהיא עניינית, ממלכתית ולא כזו שמפלגת. אנחנו דואגים גם לימין וגם לשמאל, ללא אבחנה סקטוריאלית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
שחיתות תוצרת שמאל
מי שייצר את תרבות השחיתות והבהמיות במדינה זה השמאל וגזענות ושנאה כלפי חרדים ומזרחיים זה גם השמאל ושאיבת מיסי וכספי ציבור לטובת מינויים של מקורבים וחברים בתפקידי מפתח במשרדי הממשלה במשטרה ובצבא לאורך עשרות שנים זה גם השמאל אתם יצרתם את השחיתות והגזענות והשנאה בעם חבורת שקרנים צבועים ויפי נפש מכוערת
דוד  |  11.12.17
18.
למכור ילדים בכסף, לעשות ניסוי בילדים, לחלק את משאבי הטבע של ישראל למקורבים
כל אלו מעשי השמאל המושחת והרקוב, והיום השמאל מנסה - כרגיל - להמציא את ההיסטוריה. ואבי גבאי שהיה רגולטור כל כך טוב לבזק שמיד עבר מהממשלה לבזק תמורת עשרות מיליונים - הוא פרצוף השחיתות! חבל ש"שלי הצדקנית" שכחה זאת כשתמכה בו, אחרי הכל, שלי אופורטיוניסטית מהסוג הנחות, שתמך בשחיתות הועדים שהמציא השמאל בישראל! הליכוד נבחר כי לעם בישראל נמאסה השחיתות של השמאל, נמאס שרק בעלי תעודה אדומה של הסמרטוט האדום יכולים לקבל עבודה, והמקורבים נהנים ממטעמי השלטון ומשאבי המדינה. כל מי שמחזיק היום במשאבי הטבע של ישראל קיבל אותם במתנה מהשלטון המושחת של השמאל! השמאל הולך ונעלם ולעולם לא יהיה בשלטון יותר!
החלק השפוי  |  06.09.17
17.
ככל שאנשי נהנתניהו יגיבו כפי שמגיבים כאן, הציבור מבין את גודל השחיתות של הליכוד
הליכוד לא הקים דבר לאורך 40 שנה מאז עלה לשלטון, נכון, בהורדת ופינוי ישובים הם אלופים. בזכות קומבינות פוליטיות לאורך 40 שנה הם שורדים, אך אין עתיד תחת ההתנהלות הזו. האמת, בגין ז"ל ודאי מתהפך בקברו לאור ההתנהלות השלטונית הזו ובוודאי לא חלם שהליכוד כך יתנהל ויראה.
נתניהו הורס את המדינה והליכוד  |  05.09.17
לכל התגובות