אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת SSP תחליף את קפה ג'ו בנתב"ג ותמכור קפה ב-7.8 שקלים

רשת SSP תחליף את קפה ג'ו בנתב"ג ותמכור קפה ב-7.8 שקלים

החברה הבריטית שמפעילה בתי קפה בשדות תעופה בעולם תשלם לרשות שדות התעופה 3 מיליון שקל בשנה פחות מקפה ג'ו. הרשתות שלא זכו במכרז: "המכרז חיפש מחיר ולא איכות, חבל שקופיקס לא ניגשו"

05.09.2017, 06:56 | אורנה יפת

חברת SSP הבריטית, שמפעילה בתי קפה בשדות תעופה בעולם ותחליף את קפה ג’ו בנתב”ג, תשלם לרשות שדות התעופה 8.9 מיליון שקל לשנה, לפני התוספת של שיעור ההצמדה לתנועת הנוסעים. כך נודע ל”כלכליסט”. הרשת תתחיל לפעול בנתב"ג כבר ב-1 בנובמבר השנה.

קראו עוד בכלכליסט

דמי ההרשאה המינימליים שדרשה רשות שדות התעופה במכרז עמדו על 5.5 מיליון שקל. קפה ג’ו משלמת כיום לרש”ת כ־12 מיליון שקל בשנה. עוד נודע כי הרשתות שהתמודדו במכרז היו ארקפה, שיצאה לפני כמה שנים מנתב”ג, עלית מקבוצת שטראוס, קפה ג’ו, קקאו ולה פרינה.

קפה ג קפה ג'ו בנתב"ג קפה ג

חלק מההצעות היו קרובות מאוד להצעתה של החברה הזוכה, אלא שרשות שדות התעופה שמה דגש על מחיר המוצרים לצרכן כאשר מדד התמלוגים היווה 65% מהניקוד, מדד איכות היווה 20% וגובה ההנחה שהציעה החברה על סל מוצרים היווה 15% מהניקוד במכרז.

SSP הציעה הנחה של 22% על סל המוצרים שקבעה הרשות בעוד המתמודדות הישראליות הציעו על 10%–15% הנחה על המוצרים. רש”ת דרשה מהמתמודדות למכור קפה הפוך ב־10 שקלים, קרואסון חמאה ב־10 שקלים ובקבוק מים מינרליים חצי ליטר ב־7 שקלים. SSP תמכור קפה הפוך קטן ב־7.80 שקלים, קרואסון חמאה ב־7.80 שקלים, אספרסו ב־6.25 שקלים ובקבוק מים מינרליים ב־6.25 שקלים. לשם השוואה, כיום מוכרות קפה ג’ו ואילנ’ס בדיוטי פרי בנתב”ג קפה הפוך קטן ב־16 שקל.

הרשתות הישראליות טוענות כי לא ניתן למכור בנתב"ג קפה הפוך ב-7.80 שקלים ולהציע מוצרים איכותיים. לדברי ירון ירקוני, הבעלים של ארקפה "הערך המוסף של ארקפה הוא באיכות המוצרים וחווית השרות ומכרז שמבוסס על אסטרטגיית מחיר כמו המכרז שפירסמה רש"ת, הוא מכרז שמופנה לחברות מסוג אחר".

גם בעלים של רשתות בתי קפה אחרות שלא זכו במכרז טענו כי המכרז היה מכרז של מחיר בלבד. "רשות שדות התעופה רצתה להיות פופולרית במחיר לצרכן. זה מכרז שחיפש מחיר ולא איכות. חבל שקופיקס לא ניגשו. חיפשו פופוליזם ומחיר זול על ארבעה מוצרים. נראה מה זה יעשה לארומה שמוכרת קפה ב-15 שקלים כי היא משלמת תמלוגים גבוהים. ואילנ'ס? הוא יוכל למכור עכשיו קפה ב-7.8 שקלים?".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות