אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סקוטיה בנק יעניק 639 מיליון דולר לארנה בטורונטו עבור חסות שם צילום: רויטרס

סקוטיה בנק יעניק 639 מיליון דולר לארנה בטורונטו עבור חסות שם

החוזה ייכנס לתוקף ביולי 2018 ובמסגרתו יוחלף שם הארנה לסקוטיה בנק ארנה. נשיא הבנק: "הארכה של האהבה ללא תנאים של סקוטיה בנק לספורט"

05.09.2017, 09:14 | שירות כלכליסט
הבנק הקנדי סקוטיה בנק (Scotiabank) רכש את זכויות השם למרכז אייר קנדה, האולם בו משחקות קבוצת ה-NBA טורונטו ראפטורס וקבוצת ההוקי טורונטו מייפל ליף. ההסכם הוא ל-20 שנה.

קראו עוד בכלכליסט

בערוץ הספורט הקנדי, TSN דיווחו כי סכום זה יהפוך את החוזה לעסקת הספונסרשיפ לאולם ולקבוצות היקרה ביותר במחיר לשנה בהיסטוריית הספורט של צפון אמריקה., צילום: רויטרס בערוץ הספורט הקנדי, TSN דיווחו כי סכום זה יהפוך את החוזה לעסקת הספונסרשיפ לאולם ולקבוצות היקרה ביותר במחיר לשנה בהיסטוריית הספורט של צפון אמריקה. | צילום: רויטרס בערוץ הספורט הקנדי, TSN דיווחו כי סכום זה יהפוך את החוזה לעסקת הספונסרשיפ לאולם ולקבוצות היקרה ביותר במחיר לשנה בהיסטוריית הספורט של צפון אמריקה., צילום: רויטרס

החוזה ייכנס לתוקף ביולי 2018 ובמסגרתו יוחלף שם הארנה לסקוטיה בנק ארנה. ההסכם נחתם בין סקוטיה בנק לבין מייפל לייף ספורטס אנד אנטרטיימנט (MLSE), שמנהלת את הארנה ואת שתי הדיירות העיקריות.

לא נחשפו התנאים הפיננסים של ההסכם, אך לפי ההערכות הוא עומד על 800 מיליון דולר קנדי (639 מיליון דולר) לאורך תקופה של 20 שנה. בערוץ הספורט הקנדי TSN דיווחו כי סכום זה יהפוך את החוזה לעסקת הספונסרשיפ לאולם ולקבוצות היקרה ביותר - בחישוב של מחיר לשנה - בהיסטוריית הספורט של צפון אמריקה.

הסכם זכויות השם הקודם של הארנה היה עם אייר קנדה, הוא נחתם ב-1999 ועמד על 4 מיליון דולר קנדי בשנה. לפי הודעת החברה, אייר קנדה תמשיך להיות קשורה לקבוצות ותשמש כשותפת התעופה הרשמית שלהן.

השותפות האסטרטגית בין סקוטיה בנק ו-MLSE כוללת גם הזדמנויות פילנתרופיות עם עמותת MLSE, ושיתוף פעולה דיגיטלי בין הצדדים.

"מאז ומתמיד חיפשנו שותפויות חדשות וחדשניות מתוך מטרה לבנות קהילות חזקות ומתמשכות", מסר נשיא ומנכ"ל הבנק, בריאן פורטר. "ההודעה הנוכחית היא הארכה של האהבה ללא תנאים של סקוטיה בנק לספורט, ושל המחויבות שלנו לעזור לצעירים לממש את הפוטנציאל שלהם. אנחנו מאמינים ש-MLSE היא שותפה אידיאלית עבורנו כדי לעמוד ביעדים שלנו".

אייר קנדה הייתה שותפת השם של האולם מאז נפתח ב-1999. האולם, שיכול להכיל עד 19,800 אוהדים במשחקי כדורסל ו-18,800 במשחקי הוקי, אירח גם כמה הופעות מוזיקה מתוקשרות מאז פתיחתו.

דייוויד הופקינסון, הסמנכ"ל המסחרי של MLSE מסר בתגובה כי קיבל הצעות רציניות עבור זכויות השם משמונה חברות. "למען האמת, לא היה קשה למצוא צדדים מעוניינים", הוסיף. "הרגשנו שיש לנו תחושה טובה לגבי שווי השוק, וסקוטיה ואנחנו הסכמנו מה צריך להיות הסכום הזה".

סקוטיה בנק הוא הספונסר גם של הסקוטיה בנק סאדלדום (Scotiabank Saddledome) שבו משחקת קבוצת ההוקי קלגארי פליימס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות