אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכירו את העצורים הטריים בפרשת הצוללות צילום: דנה קופל, עמית שעל, זהר שחר, אוראל כהן, שאול גולן

פרשת הצוללות

הכירו את העצורים הטריים בפרשת הצוללות

היועץ של שטייניץ, האיש שקצא"א מחכה לו והשר לשעבר שנחשב כמומחה ללהקת הביטלס. אתמול עצרה המשטרה שישה חשודים נוספים בפרשת הצוללות. מה הביא אותם לחדר החקירות?

05.09.2017, 06:57 | ליאור גוטמן וזוהר שחר לוי

יועץ לשטייניץ, מקורב לשרן

רמי טייב (48) הוא מבכירי הליכוד בעפולה ושימש יו"ר הסניף בעיר. הוא מכהן זה שש שנים כיועץ לשר האנרגיה יובל שטייניץ ומקורב לדוד שרן שנחקר אתמול ומעצרו הוארך בחמישה ימים. לפני כשנתיים נקשר שמו בתיווך מינויים בעיריית עפולה, לכאורה תמורת תקציבים ממשלתיים. הוא נחקר, הכחיש את המיוחס לו ולאחר כשנה וחצי התיק נסגר ללא כתב אישום. שמו הוזכר גם כמעורב במינוי דיינים חדשים. מלשכת שטייניץ לא נמסרה תגובה.

רמי טייב רמי טייב רמי טייב

 

האיש שקצא"א מחכה לו

דוד שרן, לשעבר ראש לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו וכיום מזכיר קצא"א, הוא עוד שם מהמעגל הקרוב לנתניהו שנחקר בחשד לקבלת שוחד בפרשת הצוללות. מעצרו הוארך בחמישה ימים. שרן הולך עם שטייניץ עוד משנות התשעים, ב־2012 מונה למזכיר קצא"א והתפקיד נשמר לו גם כשעבר ללשכת ראש הממשלה ב־2014. בשנה שעברה הודיע לו נתניהו שימונה למזכיר הממשלה, אך המינוי לא יצא לפועל ושרן חזר לקצא"א.

דוד שרן, צילום: עמית שעל דוד שרן | צילום: עמית שעל דוד שרן, צילום: עמית שעל

צומת, שינוי והביטלס

אליעזר (מודי) זנדברג (55), עורך דין בהשכלתו, שרת כקצין בפרקליטות הצבאית. לאחר מכן כיהן כח"כ בתנועת צומת בראשות הרמטכ"ל המנוח רפאל איתן. בתחילת העשור הקודם כיהן כשר המדע והטכנולוגיה מטעם מפלגת שינוי ולאחר מכן כשר התשתיות הלאומיות. ב־2006 פרש מהפוליטיקה ועבר לעולם העסקים. בהמשך מונה ליו"ר קרן היסוד. זנדברג נחשב כמומחה ללהקת הביטלס ומגיש מאז 1996 את תוכנית הרדיו "שומעים חיפושיות".

 

מודי זנדברג, צילום: זהר שחר מודי זנדברג | צילום: זהר שחר מודי זנדברג, צילום: זהר שחר

 

היועצים החשודים בתיווך לשוחד

צחי ליבר ונתן מור הם יועצים אסטרטגיים שנעצרו בפרשת הצוללות. מעצרו של ליבר הוארך בחמישה ימים ומעצרו של מור בארבעה. השניים שותפים למשרד. ליבר הוא בנו של מפקד ימ"ר ת"א בעבר מוטי ליבר, ושימש כדובר מכבי תל אביב. הוא נחשב למקורב לשטייניץ. על בסיס עדותו של עד המדינה מיקי גנור, השניים חשודים בתיווך לשוחד בכך שהוציאו לכאורה חשבוניות על ייעוץ תקשורתי ששימשו כיסוי כספי שוחד שהגיעו לדוד שרן.

 

מהמל"ל לחדרי החקירות

אבריאל בר יוסף, לשעבר המשנה לראש המל"ל, נעצר בסיבוב הראשון של פרשת הצוללות ונחקר גם אתמול. בעבר עבד ברפאל ושימש יו"ר נמל חיפה לתקופה קצרה. החשד המרכזי הוא כי פעל לקידום עסקאות הקשורות לתפקידו "משיקולים זרים", וכי בתקופתו במל"ל "קיבל טובות הנאה כדי להיטיב עם בעלי עניין (עד המדינה מיקי גנור - זש"ל)". המשטרה מייחסת לו עבירות של לקיחת שוחד, קשר לפשע, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון.

אבריאל בר יוסף, צילום: אוראל כהן אבריאל בר יוסף | צילום: אוראל כהן אבריאל בר יוסף, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות