אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסלול היוקרה של מכוניות הספורט: שמשות חסינות קול ומנוע מטורף

מסלול היוקרה של מכוניות הספורט: שמשות חסינות קול ומנוע מטורף

לטוס ב־330 קמ”ש ללא רעשי רקע: מותגי־העל בנטלי ופרארי עומדות לחשוף דגמים חדשים

05.09.2017, 08:50 | תומר הדר

האם היצרניות הסיניות יתחזקו? האם החלטתו של טראמפ להטיל מס על רכב המיוצר במקסיקו תצא לפועל? כיצד ישפיע הברקזיט? כל אלה לא ממש משפיעים על יצרניות רכבי־העל, אלה שלקוחותיהם תמיד מוכנים למצוא כמה מאות אלפי יורו בארנק כדי להוציאם על מכונית חדשה. בימים אלה ממש נערכים מותגי היוקרה להציג מספר דגמים חדשים ומטורפים לחלוטין. חלקם יגיעו גם לישראל.

בנטלי קונטיננטל GT

העץ עבר גימור מיוחד

בנטלי קונטיננטל GT היא מכונית הספורט הבכירה של בנטלי, יצרנית הרכב הבריטית שמכוניותיה נצפות בעיקר במונקו ובמפרץ הפרסי. קונטיננטל GT החדשה היא מדגמי בנטלי המפוארים ביותר, אך לא המפואר ביותר, כדי לא לפגוע ברגשותיהם של אלה המחזיקים בדגמי שנות ה־30 של מכונית זו. המפרט כולל בין היתר מנוע בנפח 6 ליטרים שבוכנותיו מסודרות בצורת W התופס חלק ניכר מחזית הרכב. המנוע מפיק 626 כוחות סוס, המזניקים ל־100 קמ”ש בתוך 3.6 שניות. המהירות הסופית: 333 קמ"ש. אך אלה הן זוטות בהשוואה לשמשות חסינות הקול ולמערכת השמע, המצוידת במעבד צליל פנימי וב־18 רמקולים. העץ עבר גימור מיוחד והכרום בתא הנוסעים, מדגישה בנטלי, עובד בעבודת יד. על נוחות הנסיעה אחראית מערכת חשמלית המנטרת את פעילות בולמי הזעזועים בכל אלפית שנייה, ומכוונת את מידת הקשיחות אלפי פעמים בדקה.

בנטלי קונטיננטל GT בנטלי קונטיננטל GT בנטלי קונטיננטל GT

פרארי פורטופינו

לא יותר מ־3 מיליון שקל

פרארי פורטופינו היא פרארי "עממית", כזו שמחירה לא יעבור את רף 3 מיליון השקל. בדומה לכל דגמי פרארי, היא תשווק בארץ וספרי ההזמנות כבר פתוחים. מה יש בה, בפורטופינו? התשובה: מנוע קומפקטי (במונחי פרארי) ומתוחכם בעל שמונה בוכנות, בנפח 3,855 סמ"ק. ההספק, בסיוע טורבו: לא פחות מ־600 כוחות סוס. הביצועים כמובן בהתאם: זינוק ל־100 קמ"ש בתוך 3.5 שניות, והאצה עד 320 קמ"ש.

פרארי מדגישה שכל חלק חיצוני של פורטופינו ללא יוצא מן הכלל עוצב כך שיאפשר גם הפחתת משקל וגם יעילות אווירודינמית גבוהה במיוחד. בפנים הפורטופינו תכליתית: צג מידע, מסך מגע ומזגן. הגיוני בהתחשב בעובדה שמדובר במכונית שנועדה לנסוע ב־300 קמ"ש ללא הסחות דעת.

פרארי פורטופינו פרארי פורטופינו פרארי פורטופינו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות